› Kultura i Rozrywka
09:12 / 14.03.2020

Zrozumieć dziecko z wadą słuchu. Warsztaty w przedszkolu

Zrozumieć dziecko z wadą słuchu. Warsztaty w przedszkolu

fot. Przedszkole nr 5 w Rawiczu

W Przedszkolu nr 5 „Pod Grzybkiem" w Rawiczu ponad 30 osób z Rawicza i okolic brało udział w warsztatach „Zrozumieć dziecko z wadą słuchu".

W czasie kilkugodzinnego szkolenia nauczyciele i specjaliści na co dzień mający zawodowy kontakt z dziećmi z wadami słuchu lub z zaburzeniami przetwarzania słuchowego, wysłuchali prelekcji logopedy Aliny Butkiewicz „Etapy kształtowania się mowy dzieci z zaburzeniami słuchu a poprawność artykulacyjna".

Następnie dyplomowany protetyk słuchu Aldona Sobiecka obrazowała jak słyszy dziecko z wadą słuchu i jakie są konsekwencje ubytku słuchu dla rozwoju mowy. Psycholog Monika Markowska naświetliła specyfikę rozwoju poznawczo - emocjonalnego dziecka z zaburzeniami słuchu.

Potem był czas na zadawanie pytań, indywidualne konsultacje oraz rozmowy na temat poprawy funkcjonowania dzieci z wadą słuchu w przedszkolach, szkołach czy ośrodkach. Na co dzień prelegenci pracują w Polskim Związku Głuchych przy Dolnośląskim Centrum Medycznym i współpracują z Fundacją FONIS. Warsztaty odbyły się przy wsparciu finansowym PFRON.

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART