› Sport i rekreacja
09:22 / 28.07.2020

Zawodnicy z powiatu rawickiego na lekkoatletycznych arenach

Zawodnicy z powiatu rawickiego na lekkoatletycznych arenach

fot. 2xMUKS Kadet Rawicz/MUKS Szok Bojanowo

W minioną niedzielę w Lesznie odbył się Mityng Okręgowy. Przystąpili do niego nastolatkowie, jak i seniorzy z Wielkopolski, Dolnego Śląska, Mazowsza, województwa lubuskiego i zachodniopomorskiego.

Na liście startowej pojawili się także lekkoatleci MUKS Kadet Rawicz, którzy wystartowali w dwóch konkurencjach. Dwie czołowe lokaty w trójskoku kobiet zajęły: Joanna Mosiek (11.97) oraz Patrycja Twardowska (11.33). Zawodniczki wzięły udział także w skoku w dal. Czwarta była Joanna Mosiek (5.17), a siódma - Patrycja Twardowska (4.90).

W trójskoku mężczyzn drugi był Nikodem Rogal (12.44), a trzeci - Mikołaj Buduj (12.20). Obaj przystapili także do skoku w dal. Mikołaj Buduj uzyskał rezultat 6.12 i zajął trzecią lokatę, a dziesiąty, z rezultatem 5.42, był Nikodem Rogal.

Wcześniej, zawodnicy rawickiego klubu brali udział w zgrupowaniach. Joanna Mosiek przebywała na obozie Kadry Narodowej w Karpaczu, gdzie pracowała pod okiem szkoleniowca Jacka Butkiewicza. Natomiast Patrycja Twardowska, Mikołaj Buduj i Nikodem Rogal doskonalili swoje umiejętności w Bydgoszczy pod opieką trenerów zaplecza Kadry Narodowej - Aldony Świtały i Jarosława Chwałka.


W lekkoatletycznym Mityngu Jeleniogórskim, zorganizowanym w minioną niedzielę, wystartowała Julia Świrbutowicz. Wychowanka MUKS Szok Bojanowo, obecnie reprezentująca barwy klubu ALKS AJP Gorzów Wielkopolski, pobiła rekord życiowy w Jeleniej Górze w biegu na 400m przez płotki i stała się liderką wśród juniorek młodszych w Polsce - 63,29s


Reprezentujący LKLA Krokus Astromal Leszno rawiczanin, Eryk Świergocki, w lipcu brał udział w zgrupowaniu zaplecza Kadry Narodowej. W mityngu lekkoatletycznym pod patronatem burmistrza Karpacza (17 lipca) osiągnął dwa rekordy życiowe. W skoku wzwyż pokonał wysokość 190 cm, a w rzucie oszczepem uzyskał rezultat 40,01 m. W minioną sobotę lekkoatleta wziął udział w Mityngu Karkonoskim. Wystartował w nim w biegu na 400 metrów, w którym - z czasem 52.77 - triumfował.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART