› Sport i rekreacja
07:31 / 22.09.2019

Zawodnicy klubu z Miejskiej Górki powołani do kadry

Zawodnicy klubu z Miejskiej Górki powołani do kadry

fot. UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka

Na początku września, szkoleniowiec reprezentacji Polski do lat 18 i 21 ogłosił listę powołanych zawodników na zgrupowanie Polskie Związku Ju Jitsu. W trzydziestoosobowej grupie znaleźli się także zawodnicy UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka - Michał Łysiak i Marcin Jędryczka.

Na zgrupowaniu kadry, będą mogli sprawdzić swoją formę przed drugą częścią sezonu startowego Polskiego Związku Ju Jitsu. Młodzi zawodnicy najpierw musieli jendak zaprezentować swoje umiejętności na konsultacjach kadry w Sochaczewie.

- Przez pierwsze dwa dni, trener kadry skupił się na technice. Dzień trzeci został poświęcony na sparingi. Konsultacje Kadry Polski Fighting U18 i U21 prowadził trener Mariusz Wowra. Gościnnie brał w nich udział również szkoleniowiec seniorów Jacek Szewczak - podkreśla Arnold Ratajski.

Jak dodaje trener UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka, sportowy weekend miał na celu obserwację zawodników przez Mistrzostwami Polski, które zaplanowano na koniec września. Po konsultacjach powołano skład kadry na Puchar Europy - German Open.

Powołanie otrzymał Michał Łysiak, natomiast Marcin został powołany do składu rezerwowego. Już teraz trzymamy kciuki za start naszych zawodników w Mistrzostwach Polski, ponieważ dobry występ zapewni miejsce w składzie na mistrzostwa Europy U21, które odbędą się pod koniec października w Grecji, a także na mistrzostwa świata w Abu Dhabi w listopadzie - zaznacza trener miejskogóreckich zawodników.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART