› Aktualności
18:11 / 27.05.2020

Zakaz parkowania od jutra. Mobilne centrum pobrań prób od piątku [FOTO, WIDEO]

Zakaz parkowania od jutra. Mobilne centrum pobrań prób od piątku [FOTO, WIDEO]

fot. D.Bela/Wielkopolski Urząd Wojewódzki

Ważna informacja dla zmotoryzowanych. Od jutra do niedzieli na parkingu przy szkole w Sierakowie będzie obowiązywał zakaz parkowania. Tabliczki zostały zamontowane przy każdym z wjazdów. Przy placówce powstanie mobilne centrum pobrań prób COVID-19 test and go.

W piątek i sobotę odbędzie się akcja drive-thru. Wymazy zostaną pobrane od osób, które przyjadą samochodami. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu. Tam zostaną poddane badaniom.

By wziąć udział w akcji, należy się zarejestrować pod numerem telefonu Wielkopolskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu: 61-65-68-075. Zapisy będą możliwe jeszcze jutro i pojutrze. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

- Zachęcam mieszkańców, którzy chcą się przebadać, by telefonicznie zgłaszali się do sanepidu. Drive-thru będzie trwało dwa dni i jestem przekonany, że mieszkańcy Rawicza i powiatu rawickiego skorzystają z tego rozwiązania. Jeśli ktoś ma wątpliwości w sprawie stanu swojego zdrowia, niech nie czeka - mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk. Na jego profilu na portalu społecznościowym został opublikowany materiał wideo.Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Jego zabezpieczeniem zajmują się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz gmina Rawicz.

Dotychczas centra pobrań prób COVID-19 test and go uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wielkopolskim, Kępnie oraz w Pleszewie.

Czytaj także o nowym wiceburmistrzu Jutrosina - TUTAJ

1
7
oceń tekst 8 głosów 13%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 5