› Aktualności
13:41 / 12.06.2020

Wybory 2020 Chcesz głosować korespondencyjnie?

Wybory 2020 Chcesz głosować korespondencyjnie?

fot. pixabay

Wybory prezydenckie odbędą się 28 czerwca. Każdy z nas może zagłosować korespondencyjnie. Jeśli chcemy skorzystać z takiej możliwości, musimy to zgłosić najpóźniej do 16 czerwca.

 

O swojej decyzji należy powiadomić komisarza wyborczego za pośrednictwem urzędu gminy, w której jesteśmy ujęci w spisie wyborców.

Wyborca podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego najpóźniej do 23 czerwca. Natomiast wyborca, który rozpocznie podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po tym terminie (po 23 czerwca), może zgłosić ten zamiar najpóźniej do 26 czerwca.

W przypadku głosowania za granicą zamiar głosowania korespondencyjnego powinien być zgłoszony przez wyborcę właściwemu konsulowi najpóźniej do 15 czerwca. Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego zarówno w kraju jak i za granicą dotyczy również ewentualnej II wyborów.

W przypadku przeprowadzania ponownego głosowania pakiet wyborczy zostanie wysłany na adres wskazany w zgłoszeniu dokonanym przed pierwszym głosowaniem.

0
3
oceń tekst 3 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART