› Aktualności
16:34 / 12.01.2021

Windami na dworcu PKP można przewozić rowery?

Windami na dworcu PKP można przewozić rowery?

fot. Jakub Sławiński

 RAWICZ  Pod informacjami dotyczącymi problemów z przejściem pieszych do Masłowa pojawił się komentarz sugerujący, że do wind w przejściu podziemnym na dworcu nie wolno już wprowadzać rowerów. Sprawdziliśmy, czy jest to prawda.

"Uwaga rowerzyści Straż Ochrony Kolei i Patrol Policji stanęli w pobliżu windy obsługującej przejście pod torami i pouczali o zakazie przewozu rowerów windą. To jest winda osobowa. Będą Mandaty w razie łamania przepisów" - napisał autor jednego z komentarzy. O wyjaśnienie poprosiliśmy zarówno policję, jak i przedstawicieli kolei. Zaprzeczyli tym informacjom.

- Z założenia windy służą to przewożenia rowerów, wózków, dużych bagaży. Tak jest na większości dworców. Zabronienie tego byłoby kuriozalne - zaznacza Radosław Śledziński, rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK.

Beata Jarczewska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu potwierdziła, że funkcjonariusze nie będą karać osób, które transportują windą rowery, tym bardziej, że jest to jedyny możliwy sposób, bo między peronami nie ma zjazdów, a tylko schody.

Policjantka przypomina jednak, że z wind należy korzystać w taki sposób, żeby ich nie dewestować. Nie wolno więc pchać niczego na siłę i uszkadzać wyposażenia. Dodaje, że teren dworca jest objęty monitoringiem.

Czytaj także: Koleje Wielkopolskie dojeżdżają do Rawicza

6
1
oceń tekst 7 głosów 86%