Weszli w mecz bez energii, ale wygrali

Weszli w mecz bez energii, ale wygrali - Zdjęcie główne

Koszykarska Rawia pokonała w sobotnim spotkaniu Kozły Poznań - 112:71. Był to jeden z najlepszych meczów w wykonaniu podopiecznych Patryka Czerwińskiego.

Od początku meczu to gospodarze wiedli prym. Po pierwszej połowie prowadzili 12 punktami. To jednak nie wystarczało, aby zadowolić szkoleniowca koszykarskiej Rawii Rawicz. - Na pewno cieszy nas zwycięstwo, ale sami zawodnicy są świadomi, że to, jak zaprezentowaliśmy się w pierwszej połowie, jest nie do przyjęcia. Trzeci mecz z rzędu wchodzimy w mecz bez energii, przez co nie możemy złapać swojego rytmu - przyznaje Patryk Czerwiński.

Rozkręcili się po przerwie
Jak się okazało, dopiero po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę sobotniej rywalizacji miejscowi zaczęli realizować przedmeczowe założenia. - Byliśmy zdecydowanie agresywniejsi w obronie, przez co wymusiliśmy sporo błędów przeciwnika. W ataku zaczęliśmy szukać się na boisku i podejmowaliśmy trafniejsze decyzje rzutowe - zaznacza trener Rawii Rawicz, dodając, że kolejne trzy spotkania będą ogromnym testem dla rawickich koszykarzy. - Zagramy z sąsiadami w tabeli. W tych meczach nie możemy sobie pozwolić na przespanie pierwszej kwarty, tak jak w meczu z Kozłami

Najskuteczniejsi
Najlepiej punktującym zawodnikiem w sobotniej potyczce był Ernest Wacyra. Młody zawodnik „dorzucił” na konto gospodarzy aż 26 punktów. Ponadto, dobre spotkanie rozegrał również Kacper Górny, który zdobył dla Rawii 19 „oczek”.

RKKS Rawia Rawag Rawicz - KS Kozły Poznań (112:71)
Kwarty: 22:15, 28:23, 33:13, 29:20
Statystyki: Kacper Górny - 19 (4x3, 3p), Maksymilian Skupin - 16 (2x3, 4zb, 4as, 4p), Grzegorz Chorzępa - 8 (5zb, 5as, 4p, 1bl), Hubert Mikołajczyk - 16 (1x3, 7zb, 3p), Antoni Skupin - 4, Ernest Wacyra - 26 (2x3, 4zb, 3as, 6p), Piotr Popiel - 8 (2x3, 5as, 4p, 1bl), Kacper Samuła - 15 (4as, 5p)

W lidze Młodzik U13 rawiczanie pokonali rywali z Pleszewa. - W końcu udało nam się utrzymać równy poziom gry przez prawie całe spotkanie. Pokazaliśmy mocną obronę na całym boisku i zagrania zespołowe w ataku. Ponadto, udało się rozegrać sporo akcji, w których piłka dociera pod kosz podaniem, a nie poprzez grę indywidualną - powiedział po spotkaniu trener Szymon Maciołek.

RKKS Rawia Rawicz - KS Kosz Pleszew 88:69
Kwarty: 18:14, 24:13, 24:13, 22:29.
Punkty: Maciej Zakrzewski - 2, Marcel Kajak - 26, Alex Polowczyk - 15, Filip Radel - 0, Wojciech Kmiecik - 12 (1x3), Bartosz Rotman - 0, Marcel Becelewski - 10, Patryk Lisiecki - 18 (1x3), Kacper Suchodolski - 2, Jakub Molski - 3.Trener Szymon Maciołek: