› Aktualności
13:08 / 25.05.2020

W ujęciu sprawcy pomógł monitoring i internauci

W ujęciu sprawcy pomógł monitoring i internauci

fot. archiwum

Złodzieja nagrały kamery monitoringu. Po tym, gdy wizerunek mężczyzny został opublikowany, odzew internautów był natychmiastowy. W tej sprawie zatrzymano 42-latka z gminy Żmigród. Mężczyzna przyznał się do kradzieży.

Przypomnijmy. W piątek policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który 12 maja ukradł rower z rejonu stacji. - Sprawca usunął linkę zabezpieczająca rower, a następnie odjechał nim - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu. 

Po publikacji w internecie, jeszcze w piątek mundurowi otrzymali wiele informacji, które wskazywały sprawcę. Funkcjonariusze zatrzymali już 42-latka i odzyskali rower, który sprawca porzucił. Jednoślad wrócił już do właściciela. - Dziękujemy wszystkim internautom, którzy zaangażowali się w udzieleniu pomocy przy zatrzymaniu złodzieja i za to, że nie pozostali obojętni, mimo że sprawa ich bezpośrednio nie dotyczyła - podkreśla asp. sztab. Beata Jarczewska.

42-latek w przeszłości wielokrotnie popadł konflikt z prawem. Tym razem również stanie przed sądem i odpowie za popełnione wykroczenie.

10
0
oceń tekst 10 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART