› Aktualności
10:26 / 12.01.2021

W gminie Miejska Górka już ruszyły zapisy na szczepienia

W gminie Miejska Górka już ruszyły zapisy na szczepienia

fot. Adobe Stock

Zaszczepić się przeciwko koronawirusowi będzie można się w niemal wszystkich rawickich przychodniach lekarskich. Wyjątkowo jedna z nich, swój punkt uruchomi poza główną siedzibą.

Rawicki Rawmed zorganizuje punkt szczepień nie w siedzibie przy ul. Piłsudskiego w Rawiczu, ale na Rynku Sarnowskim. - Taka decyzja podyktowana był dobrem naszych pacjentów - stwierdza Elżbieta Jędryszek, szefowa Rawmedu.

- W punkcie szczepień w Rawiczu wykonywane są szczepienia dzieci i dorosłych. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, organizacja procesu szczepienia powinna uwzględniać separację osób szczepionych od pozostałych pacjentów, co może być realizowane przez wyodrębnienie lokalu i ciągów komunikacyjnych oraz rozdzielenie harmonogramów przyjęć. Taką właśnie niezależność możemy uzyskać w sarnowskim budynku przychodni - wyjaśnia Elżbieta Jędryszek.

Proces rejestracji powszechnych szczepień ma rozpocząć się 15 stycznia, ale niektóre gminy już go rozpoczęły. Od dnia 12 stycznia przychodnie lekarskie na terenie gminy Miejska Górka rozpoczęły zapisy na bezpłatne szczepienia przeciwko COVID - 19. Dotyczą one osób z grupy I, czyli osób powyżej 60. roku życia. 
 

Etapy szczepień

Etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele,

Etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne,

Etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

 

Gdzie będzie można się zaszczepić?

Gmina Rawicz

  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Rawmed” w Rawiczu - punkt szczepień w Sarnowie (Rynek Sarnowski)
  • Centrer-Med w Rawiczu
  • Gmina Bojanowo
  • Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdrowie” w Bojanowie

Gmina Pakosław

  • Przychodnia Lekarska Ewa Cempel-Nowak w Pakosławiu

Gmina Jutrosin

  • Przychodnia Lekarska „Familia” w Jutrosinie

Gmina Miejska Górka

  • Przychodnia Lekarska Barbara Bogacka-Gancarczyk w Miejskiej Górce
  • Przychodnia Lekarska „Salus” w Miejskiej Górce

 

 

 

 

 

 

0
4
oceń tekst 4 głosów 0%