› Społeczeństwo
19:39 / 13.01.2021

W budynku po gimnazjum powstaje multibiblioteka [FILM]

W budynku po gimnazjum powstaje multibiblioteka [FILM]

 RAWICZ  W budynku po byłym gimnazjum powstaje multibiblioteka. Inwestycja jest częścią sporego projektu rewitalizacji centrum miasta. Z kamerą, sprawdziliśmy co słychać na placu budowy.

W budynku po dawnym gimnazjum nr 1 w Rawiczu ma powstać nowoczesna multibiblioteka. Znajdą się w niej zbiory przeniesione z biblioteki mieszczącej się obecnie w Domu Kultury i budynku przy ulicy Staszica. W nowym obiekcie przewidziane są też przestrzenne sale multimedialne, dostosowane do potrzeb osób niewidomych i niesłyszących. 

- Z zaadaptowanych pomieszczeń w bibliotece będą też korzystać organizacje pozarządowe i kluby aktywizacji mieszkańców, będzie też wykorzystywana na potrzeby świetlicy socjoterapeutycznej - informuje Bernard Piskorz, kierownik Biura Zarządzania Projektami i Funduszami w rawickim urzędzie miejskim.

Natomiast, w miejscu dzisiejszego boiska powstanie zielona przestrzeń - "Dziedziniec kultury" - który ma służyć integracji międzypokoleniowej. Czytaj więcej: Na deptaku stanęły tablice z projektem rewitalizacji [FILM]

 

Kiedy koniec prac?

Zgodnie z planami, prace budowlane mają zakończyć się pod koniec tego roku. Jak przekazuje wiceburmistrz, Paweł Szybaj - w 2022 roku budynek ma zostać umeblowany i zaraz po tym, multibiblioteka ma rozpocząć swoją pracę. 

ss
12
3
oceń tekst 15 głosów 80%