V LIGA. Uratował trzy punkty dla Rawii

V LIGA. Uratował trzy punkty dla Rawii - Zdjęcie główne

Podopieczni Jerzego Radojewskiego zanotowali swoje siódme zwycięstwo w sezonie. Tym razem, Rawia okazała się silniejsza od drużyny Lipna Stęszew - 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa, kilka minut przed końcem spotkania, zdobył Seweryn Materkowski.

Miejscowi jeszcze przed rozpoczęciem sobotniego spotkania typowani byli na jego faworyta. Wszystko za sprawą dobrych występów zespołu z Rawicza, który w tym sezonie rozgrywek piątej ligi prezentuje się bardzo dobrze i znajduje się w „czubie” ligowej tabeli.

Stawiali na kontratak
Wobec tego, już od początku meczu, od zawodników Rawii wymagało się więcej, aniżeli od ich przeciwników. Przede wszystkim tego, aby solidnie przeciwstawili się swojemu rywalowi. Podopieczni Jerzego Radojewskiego budowali akcję zarówno prawą, jak i lewą stroną. Starali się umiejętnie przeprowadzać i wykorzystywać kontrataki. Próbowali zdobyć bramkę także ze stałych fragmentów gry. Natomiast, drużyna ze Stęszewa postawiła na długie przerzuty i rozgrywanie piłki „od tyłu”. Obu ekipom brakowało jednak skuteczności, bo na przerwę schodziły z zerowym dorobkiem bramkowym.

„Uratował” zwycięstwo
W drugiej połowie miejscowi starali się narzucić przyjezdnym swój styl gry. Piłkarze Rawii zdecydowanie bardziej napierali na przeciwnika, a ich akcje były przemyślane i cierpliwie wykonywane. Nie zabrakło jednak „nacisków” ze strony gości, którzy kilkakrotnie pokazywali, że to oni mają apetyt na wygraną.

Mimo tego, na tablicy wyników nadal było 0:0. Dopiero w 87. minucie zwycięstwo gospodarzy potwierdził Seweryn Materkowski. Młody zawodnik popisał się kapitalnym strzałem z kilkudziesięciu metrów. Golkiper ze Stęszewa nie miał szans na jego obronę. Końcowy gwizdek arbitra potwierdził zwycięstwo Rawii. Trzy punkty zostały w Rawiczu.

Kolejne spotkanie rawiczanie rozegrają w Pogorzeli, gdzie podejmowani będą przez miejscowego Lwa. Mecz odbędzie się w sobotę, 2 listopada. Pierwszy gwizdek o godz. 14.00.

Rawia Rawicz - Lipno Stęszew - 1:0

Rawia: Basa, P. Wawrzyniak, B. Materkowski, Lorenc, Orłowski, S. Materkowski, Cheba, Kołeczko, M. Skrzypczak, Walkowiak, Molka.

Bramka: 1:0 S. Materkowski (87’).