› Kultura i Rozrywka
07:09 / 04.01.2020

Święto Trzech Króli. Orszaki wyjdą na ulice miast

Święto Trzech Króli. Orszaki wyjdą na ulice miast

W poniedziałek, na ulice w całej Polsce wyruszą barwne korowody i odbędą się liczne imprezy związane z Świętem Trzech Króli. Orszaki przejdą również ulicami miast w powiecie rawickim.

Po kilkudniowej przerwie świątecznej przerwie od pracy, przed nami kolejny długi weekend. W poniedziałek, 6 stycznia przypada Święto Trzech Króli, czyli dzień wolny od pracy. Ulicami Rawicza, Bojanowa i Jutrosina przejdą barwne Orszaki Trzech Króli. 

RAWICZ. Tu tradycyjnie po mszy o godzinie 11:00 orszak wyruszy spod rawickiej fary, w stronę kościoła pw. św. Andrzeja Boboli, by docelowo powrócić w okolice szopki, która w tym roku - z powodu prac rewitalizacyjnych na rynku- stoi przy kościele farnym.

BOJANOWO. W tej miejscowości mieszkańcy po raz drugi będą mieli okazję uczestniczyć w takim przedsięwzięciu. Po mszy św. o godz. 11.00 Orszak Trzech Króli wyruszy z kościoła ulicami: Wolności i 17 Stycznia na Rynek. Tam uczniowie Szkoły Podstawowej z Bojanowa przedstawią Jasełka. Na uczestników czekać będzie 400 papierowych koron.

JUTROSIN. Tak jak pozostałych miastach na terenie powiatu, orszak w Jutrosinie wyruszy po mszy o 11:00. Oprócz przemarsz, zaplanowano koncert kolęd w wykonaniu scholi dziecięco-młodzieżowej z parafii w Jutrosinie oraz orkiestry dętej z Miejskiej Górki.

3
6
oceń tekst 9 głosów 33%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART