› Sport i rekreacja
20:05 / 23.05.2020

Stadion w Dębnie Polskim nabrał blasku. Zobacz, co się zmieniło [WIDEO]

Stadion w Dębnie Polskim nabrał blasku. Zobacz, co się zmieniło [WIDEO]

fot. D. Bela

W ostatnich dniach zawodnicy i działacze Pelikana Dębno Polskie mogą się cieszyć nie tylko z awansu do ligi okręgowej, ale i stadionu, który zmienił oblicze. Po zapadnięciu zmroku wybraliśmy się na obiekt, by zobaczyć, jak wygląda.

Pelikan zajął drugie miejsce w klasie A po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020. Na wiosnę, ze względu na epidemię, rozgrywek nie wznowiono. WZPN uznał wyniki z jesieni za ostateczne. W przyszłym sezonie piłkarzy Pelikana będziemy zatem obserwować w poczynaniach na szczeblu okręgowym.

Sukces nie tylko na murawie
W minionym roku działacze z Dębna Polskiego zgłosili projekt budowy oświetlenia w budżecie obywatelskim. To zadanie otrzymało najwięcej głosów mieszkańców gminy Rawicz - w kategorii projektu młodzieżowego. Zadanie za 48.597 zł zł było realizowane w ostatnich miesiącach. Prace zostały już zakończone. Inwestorem był rawicki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu. Dodatkowo, z funduszy OSiR-u została zakupiona trybuna 3-rzędowa na 168 miejsc siedzących za blisko 44 tys zł. Zamontowano również ogrodzenie za 6.800 zł.

- Jakie prace wykonali działacze i piłkarze Pelikana?
- Jak wygląda kameralny obiekt po zachodzie słońca?

Zobacz materiał filmowy

ss
9
0
oceń tekst 9 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART