› Sport i rekreacja
17:09 / 07.05.2020

Sportowcy wracają na boiska. "Widać głód piłki u zawodników"

Sportowcy wracają na boiska.

fot. Rawia Rawag Rawicz/Sarnowianka

Minęły blisko dwa miesiące od ostatnich piłkarskich sparingów ekip z powiatu rawickiego. Teraz zawodnicy wracają na murawę. Muszą się jednak stosować do obostrzeń.

W ostatnich dniach na boiska wybiegli już piłkarze, m.in. Rawii i Sarnowianki. Jednak, zgodnie z wytycznymi, na murawie jednocześnie mogło trenować sześciu piłkarzy - z zachowaniem bezpiecznych odległości między sobą. 

- Widać duże zaangażowanie i głód piłki u zawodników - przyznał trener Rawii Kamil Pilarski w wywiadzie udzielonym klubowym mediom. - Póki co, skupiamy się na powrocie do treningów - dodał.

Czy wrócą rozgrywki V ligi i klas niższych w ramach WZPN? Już wiadomo, że nie. Dziś Wielkopolski Związek Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu rozgrywek ligowych w sezonie 2019/2020. -  Decyzje zapadły po analizie zebranych w poszczególnych regionach informacji z klubów, z uwzględnieniem aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Zgodnie uznano, że sposób funkcjonowania w niższych ligach nie daje możliwości wprowadzenia ścisłych rygorów sanitarnych i obciążenia klubów kosztami tych działań - czytamy w komunikacie WZPN.

Inauguracja nowego sezonu wśród seniorów - o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna w kraju - jest planowana na sierpień.

Czytaj także o kandydatce na Miss Nastolatek Województwa Wielkopolskiego - TUTAJ

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART