Ruch złapał wiatr w żagle. Awdaniec z punktem [FOTO]

Ruch złapał wiatr w żagle. Awdaniec z punktem [FOTO] - Zdjęcie główne

Proton klasa A. Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotował Ruch Bojanowo. Ekipa Andrzeja Loksia pokonała na własnym obiekcie Żaki Taczanów 6:0.

Hat-tricka strzelił Ryszard Lipowicz. - Cieszę się, że się przełamał, bo miał problemy z wykańczaniem akcji. Dziś dwa gole zdobył głową, choć był jednym z niższych zawodników na murawie - powiedział trener Andrzej Lokś.

Po bramce zanotowali Marek Lutowicz, Bartosz Dudzik i Łukasz Czaja. - W dwóch pierwszych meczach nie mogliśmy strzelić gola. W trzecim przełamaliśmy się, poszliśmy za ciosem i nabieramy pewności siebie. To co ćwiczyliśmy w treningu, przełożyło się na mecz - dodał trener.

Bojanowianie z dziewięcioma punktami znajdują się na czwartej pozycji w Proton klasie A.

Ruch - Żaki 6:0 (1:0)
Bramki: 1:0 - R. Lipowicz (17'), 2:0 - Lutowicz (46'), 3:0 - Dudzik (52'), 4:0 - R. Lipowicz (60'), 5:0 - R. Lipowicz (80'), 6:0 Czaja (87')
Skład Ruchu: Kreczmer - Lokś (80' B. Jarczewski), Juszczak, Cheba, Grygowski, Krzyżaniak, R. Lipowicz, Z. Lipowicz, M. Lutowicz, Talarczyk (64' Czaja), Dudzik (54' M. Jarczewski)

Punkt na wyjeździe wywalczyli zawodnicy Awdańca Pakosław. Jeszcze w 94. minucie przegrywali 2:1 z KS Gminy Brodnica Manieczki. Podopieczni Adama Waresiaka grali do końca meczu. Bramkę na wagę remisu w 95. minucie zdobył Wojciech Cieplik.

Zespół z Pakosławia znajduje się w dolnej części tabeli. Z trzema oczkami jest na jedenastej lokacie, pośród trzynastu ekip.

KS Gminy Brodnica Manieczki - Awdaniec Pakosław 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 - (43'), 1:1 - Hubert Panek (61'), 2:1 - (73'), 2:2 - Wojciech Cieplik (90'+5)
Skład Awdańca: Giezek - Szwarc, Cieplik, Deka, B. Kaczmarek, Lorek, Maćkowiak (60' P. Zimny), Panek, Stróżyński, Tyczyński, W. Zimny

Drużyna z Pakosławia jest ostatnią drużyną z powiatu rawickiego, która pozostała w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski strefy Leszno. Ekipa ta podejmie dziś zespół Piasta Nowy Belęcin. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 17.15