› Aktualności
13:36 / 19.12.2019

Rodzinnie, wesoło i pysznie na wigilii w WTZ

Rodzinnie, wesoło i pysznie na wigilii w WTZ

fot. Joanna Miśkowiak

W Warsztatach Terapii Zajęciowej imienia ojca Euzebiusza Huchrackiego w Miejskiej Górce zorganizowano świąteczne spotkanie. Uczestnicy zajęć przygotowali wesołe przedstawienie, Mikołaj sprawdzał, czy wszyscy byli grzeczni, a włodarze jeździli... kartonowym busem.

Przed wigilią zaplanowano poświęcenie nowego auta, na które złożyły się samorządy, ale ze względów organizacyjnych wydarzenie to przełożono na początek stycznia. Mimo to auto i tak odegrało dużą rolę podczas spotkania. Było jednym z elementów wesołego świątecznego przedstawienia, a wsiedli do niego nie tylko przedstawiciele Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, które prowadzi WTZ, ale także włodarze: starosta Adam Sperzyński, burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak i burmistrz Bojanowa Maciej Dubiel.

Jak na święta przystało były także kolędy, podzielenie się opłatkiem i pyszny poczęstunek. Na stole pojawiły się domowej roboty potrawy wigilijne, takie jak pierogi z kapustą i grzybami, kluski z makiem, barszcz, krokiety, kompot z suszonych owoców, śledzie w różnej postaci.

Szefowa SDiON Anna Hejducka oraz kierownik WTZ Iwona Hejducka podziękowały wszystkim, którzy wspierają działalność placówki za pomoc w mijającym roku, który okazał się bardzo pomyślny dla warsztatów.

5
2
oceń tekst 7 głosów 71%

Zdjęcia ilość zdjęć 54