› Kultura i Rozrywka
09:19 / 13.01.2020

Rawicka WOŚP pobiła zeszłoroczny rekord [FOTO+FILM]

Rawicka WOŚP pobiła zeszłoroczny rekord [FOTO+FILM]

fot. Włodzimierz Jędrzejczak

Po południu, w sali widowiskowej rawickiego domu kultury wystąpiły dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół z Gminy Rawicz (w tym laureaci konkursu „Mamy Talent”), odbyły się licytacje, pokazy (m.in. sztuczek Hollys i taekwondo) oraz koncerty.

Śpiewała Joanna Kryś (Laureatka Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i Złotego Ptaka na Ukrainie), potem grała formacja „Forever young”. Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu zainicjowało porady kosmetyczne, masaże, mierzenie ciśnienia i poziomu cukru, rejestrowano również potencjalnych dawców szpiku poprzez fundację DKMS (Niemiecki Rejestr Dawców Szpiku Kostnego).

Licytacje główne i loterie cieszyły się dużym zainteresowaniem. Licytowano m.in. złote i srebrne serduszka, WOŚP - owe koszulki, t - shirty z autografami, bluzy, body dziecięce, flagi finałowe, obrazy i wiele innych. Wśród wystawionych przedmiotów znalazły się, m.in.: koszulki z autografami Karola Świderskiego, Bartosza Jureckiego i żużlowców drużyny FOGO Unia Leszno, czy kalendarze na 2020 rok od Miss Eco Teen Poland, rawiczanki Wiktorii Karkosz.

Po godzinie 20.00 zabłysło tradycyjne „Światełko do Nieba”. W tym roku zrezygnowano z pokazu fajerwerków. Były za to zimne ognie i kolorowe balony. Akcentem kończącym WOŚP show muzyczno - taneczny w stylu irlandzkim! - Celtic fusion and dance.

Jak wyglądał marsz kijkarzy oraz morsowanie na poligonie? Zobacz TUTAJ.  

W tym roku celem orkiestry była kwesta na sprzęt dla dziecięcej medycyny zabiegowej, a grano pod hasłem „Wiatr w żagle”. Na ulice Rawicza, Miejskiej Górki i Pakosławia wyszło łącznie około 125 osób. Najmłodszy wolontariusz miał niespełna 2 lata, najstarszy 60 lat. Kwestowali już od godziny 7.00.

W Rawiczu zebrano ponad 117 tysięcy złotych.

ss

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
6
3
oceń tekst 9 głosów 67%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 54