› Sport i rekreacja
06:26 / 25.04.2020

Rawicka mistrzyni z prestiżowym wyróżnieniem amerykańskiego magazynu

Rawicka mistrzyni z prestiżowym wyróżnieniem amerykańskiego magazynu

fot. A. Siecla (archiwum)

Ex aequo z Niemką Betty Heidler, pierwsze miejsce w zestawieniu młociarek wszech czasów zajęła Anita Włodarczyk. To kolejne wyróżnienie dla zawodniczki pochodzącej z Rawicza, przyznane przez amerykański magazyn "Track & Field".

Od 1956 roku prowadzone są rankingi lekkoatletyczne. Na ich podstawie statystycy wyłonili najlepsze zawodniczki. Punktowało najlepszych dziesięć lekkoatletek w danym roku kalendarzowym.

Jak wyliczyli statystycy, najlepszą lekkoatletką wszech czasów została Irena Szewińska, która w przeszłości startowała w sześciu dyscyplinach (biegi na 100, 200, 400 metrów, 400 metrów przez płotki, skoku w dal i siedmioboju). Tuż za nią uplasowała się Marlene Ottey (startująca w barwach Jamajki i Słowenii) oraz Heike Drechsler (Niemcy).

Wśród młociarek, na czele listy znalazły się Anita Włodarczyk i Betty Heidler. Obie zawodniczki uzyskały 106 punktów. Na trzeciej lokacie uplasowała się Yipsi Moreno. Anita Włodarczyk będzie miała szansę wyjść na samodzielne prowadzenie klasyfikacji rzutu młotem po przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich. 

Czytaj także o wystawie online - TUTAJ

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART