› Sport i rekreacja
13:45 / 10.09.2020

Rawia odpadła z Pucharu Polski [FOTO]

Rawia odpadła z Pucharu Polski [FOTO]

fot. S. Hajduk (gostynska.pl)

Wyprawa do Gostynia zakończona niepowodzeniem. Rawia Walbet Rawicz odpadła z Kanią w 1/8 Fortuna Pucharu Polski.

Spotkanie odbyło się wczoraj. Podopieczni Kamila Pilarskiego nie sprostali Kani. Zespół z Gostynia w obu połowach strzelił po dwie bramki. Przyjezdni nie zanotowali trafienia honorowego. - Przegraliśmy zasłużenie - przyznał Kamil Pilarski, trener Rawii. - Był to jeden z najsłabszych meczów za mojej kadencji, nie ma co tego ukrywać. W ofensywie i defensywie zagraliśmy poniżej oczekiwań. Błędy indywidualne zaważyły o tym, że straciliśmy 4 bramki. Byliśmy bez sytuacji w tym meczu, poza uderzeniem głową Sebastiana Orłowskiego po rzucie rożnym. Niczego więcej w ataku nie stworzyliśmy - dopowiedział. 

Mimo słabego wyniku, należy zauważyć pozytywny aspekt. Szansę na grę otrzymała rawicka młodzież. Od pierwszej minuty na murawie zameldowali się juniorzy: Kamil Cugier i Bartłomiej Głowacz. W drugiej części meczu na boisko wybiegli zawodnicy, także stawiający pierwsze kroki w seniorskiej piłce: Mikołaj Marszałek, Kacper Stachowiak i Filip Bojdo. 

Najbliższe spotkanie rawiczanie rozegrają na własnym obiekcie. W niedzielę przy ul. Spokojnej zamelduje się Wiara Lecha Poznań. Początek spotkania o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Kania - Rawia 4:0 (2:0)
Bramki - 1:0 Damian Krzyżostaniak (25'), 2:0 Filip Szkudlarek (38'), 3:0 Jędrzej Wosiak (79'), 4:0 Błażej Danielczak (82')
Skład Rawii: Wolny (46' Machowiak) - Kubiak (82' Bojdo), Gill, Orłowski, Walkowiak (46' Marszałek), Marchewka (65' Stachowiak), Głowacz (72' T. Wawrzyniak), Cugier, T. Skrzypczak, M. Skrzypczak, Robak


Ostatnią męską drużyną z powiatu rawickiego, która pozostała w rozgrywkach pucharowych, jest Awdaniec Pakosław. Ekipa ta podejmie na własnym obiekcie Piast Nowy Belęcin. Spotkanie w ramach 1/8 finału strefy Leszno odbędzie się 16 września. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 17.15.


Kobieca ekipa KA 4 resPect grała na wyjeździe. Rywalkami podopiecznych Filipa Kolasy w ramach pierwszej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski była drużyna KU AZS UAM II Poznań. Wygrały zawodniczki KA 4 - 10:1. Bramki zdobywały: 3x Katarzyna Nowak, 2x Klaudia Grońska, 2x Amanda Moura Pietrzak, Klaudia Szymczak
Weronika Roszkowiak i Julia Sierpowska.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 34