Rawia na czwartym miejscu w lidze [FOTO]

Rawia na czwartym miejscu w lidze [FOTO] - Zdjęcie główne

23 punkty w 12 spotkaniach wywalczyli zawodnicy Rawii Walbet Rawicz. Znajdują się na czwartej lokacie w tabeli Red Box V Ligi grupy drugiej. Do wicelidera - Kani Gostyń - tracą dwa oczka.

Wczoraj rawiczanie podejmowali PKS Racot. Od początku spotkania zarysowała się przewaga gospodarzy niedzielnego spotkania. Udokumentowali to dwoma bramkami w pierwszej połowie. Gole zdobyli Hubert Gill i Seweryn Materkowski. Po rozpoczęciu drugiej połowy, już w 30. sekundzie sam na sam z bramkarzem rywali wyszedł Piotr Robak, ale przestrzelił. Od tego momentu na kilkanaście minut inicjatywę przejęli goście. Często wrzucali piłkę w pole karne Rawii. Mieli także sporo stałych fragmentów gry. W bramce pewnością kolejny raz wykazał się jednak Bartłomiej Wosiek, który nie dopuścił do utraty gola.

Rawiczanie podkręcili tempo w ostatnich dwudziestu minutach. O ile nie uznano bramki Piotra Robaka (był na pozycji spalonej po podaniu Mariusza Molki), to później prawidłowe trafienia zanotowali Szymon Zaborowski i Michał Skrzypczak. Już w doliczonym czasie gry, po rzucie wolnym, piłkę do własnej siatki skierował jeden z zawodników z Racota. - Mieliśmy duży problem, jeśli chodzi o początek drugą połowę. Słabo wyglądało jej pierwsze 15-20 minut. Przeciwnik bazował na stałych fragmentach gry. A u nas szwankowała koncentracja i utrzymanie się przy piłce. Zabrakło jakości i odpowiedzialności. Na szczęście, to się zmieniło po trzeciej bramce, po której dostaliśmy wiatru w skrzydła - powiedział Kamil Pilarski, trener Rawii. - Dziś mogłem zrobić więcej zmian. Zagrała rawicka młodzież. Zadebiutowali Kacper Stachowiak i Mikołaj Marszałek. Są oni wartościowymi zawodnikami. Stawiają się i pracują na każdym treningu, więc dostali swoje minuty - podsumował.

Rawia Walbet Rawicz - PKS Racot 5:0 (2:0)
Bramki: 1:0 - Hubert Gill (10'), 2:0 - Seweryn Materkowski (33'), 3:0 - Szymon Zaborowski (77'), 4:0 - Michał Skrzypczak (79'), 5:0 - samobójcza (92')
Skład Rawii: Wosiek - P. Wawrzyniak, Gill, Orłowski, Walkowiak (80' Marszałek), Robak (63' Zaborowski), Marchewka (86' Głowacz), M. Skrzypczak (83' Stachowiak), S. Materkowski (78' Cugier), T. Wawrzyniak, Molka (90' Kubiak)