› Kultura i Rozrywka
11:14 / 20.11.2017

„Ranny Ptaszek” na scenie w Rawiczu [FOTO+FILM]

„Ranny Ptaszek” na scenie w Rawiczu [FOTO+FILM]

fot. Włodzimierz Jędrzejczak

W ramach Rawickiej Jesieni Teatralnej w sali widowiskowej domu kultury odbył się spektakl „Ranny Ptaszek” Colleen Murphy w reżyserii Dariusza Taraszkiewicza, ze świetną scenografią Tomasza Bzdęgi.

Jest to druga produkcja rawickiej placówki, po musicalu „Bodo”. W przedstawieniu wystąpili znani z seriali i filmów aktorzy: Barbara Bursztynowicz, Leon Charewicz i Tomasz Ciachorowski.

Bohaterowie sztuki, Lilly i Morgan Beaumontowie, żyją z sobą w małżeńskiej rutynie, bez szału uniesień. Pewnej nocy na ich balkonie ni stąd, ni zowąd, ląduje Parker. Jest bezdomnym, wychowanym w sierocińcu. Najpierw przeraża małżonków, ale wkrótce burzy ich stateczny związek, prowokując do szczerej rozmowy o seksie. W efekcie Lilly decyduje się wyjść z Parkerem w środku nocy, a Morgan jest na skraju zawału. Jej ranny powrót jest preludium do szczerej rozmowy między małżonkami, co daje nadzieję na scementowanie ich związku.

Dwuaktowa sztuka oscylowała wokół czarnego humoru, poruszając stosunki międzyludzkie, ale również podstawowe emocje: codzienne wady i przyzwyczajenia, tęsknoty, czy niespełnione marzenia.

ss

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
5
2
oceń tekst 7 głosów 71%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 57