› Aktualności
12:54 / 09.10.2019

Przepadnie ponad milion dotacji na strzelnicę

Przepadnie ponad milion dotacji na strzelnicę

fot. J. Miśkowiak

Rawicz. W maju na konferencji prasowej burmistrz Grzegorz Kubik i dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Szymkowiak pochwalili się dużą dotacją na modernizację strzelnicy sportowo-kulowej w Sierakowie. Z informacji, które uzyskaliśmy, wynika, że pieniądze w tym roku przepadną.

W tegorocznym budżecie na modernizację strzelnicy sportowo-kulowej zarezerwowano blisko 900 tys. złotych. Z kolei, w maju poinformowano, że na budowę nowego obiektu gmina dostała dotację z ministerstwa obrony narodowej - z projektu „Strzelnica w powiecie”. Pomoc miała być niebagatelna - 80% wartości całej inwestycji, czyli prawie 1,2 miliona złotych. Jak wówczas informował wiceburmistrz Paweł Szybaj, wartość całkowitą szacowano na blisko 1,5 mln złotych. Zakładano, że reszta pieniędzy, której nie pokryje dotacja, zostanie wyasygnowana z budżetu gminy. Ponadto, do końca sierpnia został wykonany projekt budowlany i uzyskano wszystkie niezbędne pozwolenia.

Na początku ubiegłego miesiąca gmina ogłosiła przetarg z datą zakładającą finalizację inwestycji na połowę grudnia. Niestety, nie zgłosiło się żadne przedsiębiorstwo i postępowanie unieważniono.

Dla gminy to oznaczało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ dotacja z ministerstwa powinna zostać rozliczona do końca roku. Do problemu z brakiem wykonawców, którzy zajęliby się przebudową sierakowskiej strzelnicy odniósł się na wrześniowej sesji burmistrz Grzegorz Kubik.

- Obawiamy się, że zbyt krótki termin, który wynika z ogłoszenia konkursu przez ministerstwo obrony narodowej (…), może być powodem, że nie znajdziemy wykonawców, dlatego że tych prac budowlanych jest dużo - przekazał. - Obawiamy się, że do końca roku może być problem z wyłonieniem wykonawcy, sygnalizujemy to ministerstwu - dodał.

Kolejnego przetargu w Biuletynie Informacji Publicznej nie ma. I na razie nie będzie. W środę Centrum Informacyjne Burmistrza poinformowało, że gmina nie przyjmie dotacji i wystartuje w nowym konkursie Ministerstwa Obrony Narodowej, z terminem naboru do 22 października. Wyniki mają być znane w połowie listopada.

0
6
oceń tekst 6 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART