› Aktualności
18:47 / 22.05.2020

Pisze do ciebie znajomy i prosi o kod BLIK? Upewnij się, z kim masz do czynienia

Pisze do ciebie znajomy i prosi o kod BLIK? Upewnij się, z kim masz do czynienia

fot. archiwum

Masz konto na portalu społecznościowym? Zawsze upewnij się, z kim piszesz. Gdy znajomy poprosi o natychmiastową pożyczkę, zadzwoń do niego. To powinno uchronić przed utratą pieniędzy.

O metodzie "na BLIK" pisaliśmy już na naszym portalu - TUTAJ. Niestety, oszuści znów działają, w tym także na terenie powiatu rawickiego. Na czym polega metoda wyłudzaczy?

Oszuści podszywają się pod znajomą lub znajomego na portalu społecznościowym. Wysyłają krótką wiadomość. Pilnie potrzebują środków na opłacenie transakcji, zgubili portfel, skradziono im torebkę lub zabrakło pieniędzy na powrót do domu. Jeżeli ufasz bezgranicznie takiej osobie, możesz wpaść w pułapkę. "Znajomy" oczywiście obiecuje, że odda pieniądze jeszcze tego samego dnia albo następnego. 

Dalsze kroki zajmują już jedynie parę minut. Musisz się zalogować do swojego banku, w aplikacji wygenerować kod do płatności telefonem, a następnie przesłać go „znajomemu”. Jeśli w porę nie zapali ci się w głowie lampka ostrzegawcza, to utrata pieniędzy jest nieunikniona. Kilkucyfrowy kod wystarczy, żeby oszust wypłacił pieniądze z bankomatu.

To nie jedyna, popularna w ostatnich dniach metoda. Oszuści podszywają się również pod policjantów. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Czytaj także o nowym dyrektorze Zakładu Karnego - TUTAJ

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART