11:33 / 27.10.2019

Odebrali ważne dyplomy. Otwierają im drogę do zawodu

Odebrali ważne dyplomy. Otwierają im drogę do zawodu

fot. Starostwo Powiatowe Jarocin

Ponad 100 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie zebrało się w Cechu Rzemiosł Różnych. To był dla nich bardzo ważny moment.

 

112 uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie uczestniczyło w uroczystości w Cechu Rzemiosł Różnych, podczas której wręczono im dyplomy czeladnicze w wyuczonych zawodach.

 

 

Ceremonia miała wyjątkową oprawę. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz ze starosta Lidią Czechak, cechu z jego szefem Jackiem Dutkiewiczem oraz dyrekcji ZSP nr 2 z dyrektorem Witoldem Bierłą.

 

[o wyjątkowych praktykach zawodowych jarocińskiej młodzieży czytaj TUTAJ]

 

Świadectwo czeladnicze umożliwia absolwentowi szkoły zatrudnienie na stanowisku wymagającym kwalifikacji zawodowych na tak zwanym pierwszym poziomie.

 

 

[więcej pieniędzy dla wychowawców - szczegóły TUTAJ]

 

 

Egzaminy czeladnicze przeprowadzają komisje egzaminacyjne izb rzemieślniczych zgodnie ze standardami ustalonymi przez Związek Rzemiosła Polskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Powiązane artykuły

Zdjęcia ilość zdjęć 19