› Aktualności
21:23 / 13.01.2021

Od jutra utrudnienia dla kierowców na rawickim rynku

Od jutra utrudnienia dla kierowców na rawickim rynku

fot. archiwum

 RAWICZ  Jutro kierowców czekają utrudnienia w centrum miasta. Z powodu prac przy rewitalizacji centrum, czasowo zamknięty zostanie parking na płycie rynku. 

W połowie grudnia, firma zajmująca się przebudową rawickiego rynku, złożyła dokumenty niezbędne do odbioru. Po wnikliwych analizach, urzędnicy zgłosili szereg uwag dotyczących wykonania poszczególnych fragmentów nawierzchni i architektury. Czytaj więcej: Ławki na rynek dostarczono posklejane farbą. "Naliczamy kary" [FILM]

 

Parking na rynku zamknięty

Na części płyty zrewitalizowanego rynku będzie funkcjonował parking. Jak informował urząd - liczba miejsc postojowych będzie dostosowywana w miarę potrzeby. Ma to umożliwić system donic, których zadaniem będzie wydzielenie miejsc dla aut. To właśnie z powodu prac związanych z ich rozstawieniem, jutro, po godzinie 14:00, parking na rynku zostanie zamknięty.

- Na jutro (14 stycznia) zaplanowano ustawianie donic, w których po ustąpieniu zimy Zakład Usług Komunalnych w Rawiczu posadzi rośliny. Będzie pięknie! Tymczasem prosimy, by jutro znaleźć miejsca parkingowe poza płytą rynku. - czytamy w komunikacie Gminy Rawicz.

 

Zmiana organizacji ruchu

W najbliższych dniach mieszkańców czeka też wprowadzenie docelowej organizacji ruchu, jaka ma funkcjonować w centrum miasta. Zgodnie z nią na rynek wjedziemy ulicami 3 Maja i Grunwaldzką. Plac w centrum miasta opuścimy ulicami: Królowej Jadwigi i Ignacego Buszy.

Na obszarze całego rynku będzie obowiązywała tzw. strefa zamieszkania, czyli pierwszeństwo będą mieli piesi poruszający się po płycie rynku, a kierowcy muszą zachować prędkość do 20 km/h. 

 

CZYTAJ TEŻ: Pochodzący z Bojanowa Adam zaginął 11 lat temu. Matka ciągle czeka na informacje o jego losie >>>

 

9
7
oceń tekst 16 głosów 56%