› Aktualności
11:42 / 18.03.2019

Niszczą nawierzchnię na plantach? Włodarz apeluje

Niszczą nawierzchnię na plantach? Włodarz apeluje

fot. Centrum Informacyjne Burmistrza

Rawicz. Na profilu na portalu społecznościowym burmistrz Grzegorz Kubik zaapelował, by rowerzyści nie niszczyli nowej nawierzchni plant. Jak się okazuje, zdania mieszkańców w komentarzach są mocno podzielone.

Na rawickich plantach nie można jeździć rowerami. O zakazie przypominają stosowne tabliczki. Włodarz w internetowym wpisie poprosił rawiczan, by reagowali lub zawiadamiali policję, gdy zauważą, że cykliści niszczą mineralną nawierzchnię na plantach. Apel wywołał dyskusję w komentarzach pod postem, która toczyła się w niedzielę wieczorem.

Prośba nie spodobała się części internautów. „To z czego to zrobione ...tyle pieniędzy na taki bubel...wstyd...”, „Kilka dzieci zrobiło rowerowe wiraze a Ci chcą szukać wandali”, „jaka to nawierzchnia że tak się niszczy? w papciach chodzić?”, „Śmiech na sali. Proponuje w ogóle nie chodzić po plantach w takim razie. A propozycja dzwonienia na policję to mam nadzieję żart.”* - to tylko wybrane z kilkudziesięciu opinii znajdujących się pod postem. Przy okazji niektórzy narzekali, jakoby ich komentarze miały zostać spod burmistrzowego wpisu usunięte.

Winę za zniszczone alejki mieszkańcy upatrywali raczej w braku ścieżek rowerowych w mieście bądź w braku monitoringu, aniżeli szalejących rowerzystach. Przypomnijmy także, że upominanie mieszkańców miało być jednym z obowiązków plantowego, który dba o porządek na plantach od ubiegłego roku. (CZYTAJ)

Ale nie wszyscy komentujący wypowiadali się nieprzychylnie. (Choć tych było jednak mniej.) „Kiedyś na plantach jak popadalo bylo jedno błoto. Wiec szanujmy”* - napisała jedna z użytkowniczek portalu.

Włodarz nie brał udziału w dyskusji. Lakonicznie odniósł się tylko do jednego z komentarzy słowami: „Jeździć a "jeździć" to dwie różne sprawy”.

* w przytoczonych z profilu burmistrza Grzegorz Kubika komentarzach zachowano oryginalną pisownie

9
20
oceń tekst 29 głosów 31%