› Kultura i Rozrywka
08:53 / 09.03.2020

Muzyka klasyczna z humorem i w niecodziennej interpretacji [FOTO]

Muzyka klasyczna z humorem i w niecodziennej interpretacji  [FOTO]

fot. Włodzimierz Jędrzejczak

Czteroosobowa formacja „dowodzona” przez charyzmatycznego Waldemara Malickiego (fortepian), wystąpiła w rawickim domu kultury z okazji „Dnia Kobiet” w programie „Klasyka po bandzie”.

Towarzyszyło mu trio: Małgorzata Krzyżanowicz (wiolonczela), Anita Rywalska (sopran) oraz Marcin Pomykała (tenor). Podczas przeplatanego żartami koncertu publiczność (około 350 osób) usłyszała najpopularniejsze kompozycje Pucciniego, Brahmsa, Verdi’ego czy Bizeta, które zaskakiwały swoim brzmieniem, niczym przeboje napisane współcześnie.

Spektakl muzyczny oparty był o muzyczne skecze i żarty. Improwizacje Waldemara Malickiego budziły podziw, a łączenie utworów w niespodziewane zestawienia, nagradzano barwami przy otwartej kurtynie. Podawane przez niego z kamienną twarzą dowcipy polityczne, obyczajowe i światopoglądowe, rozbawiły publiczność niczym najlepszy kabaret.

Program przygotowany w cyklu „Filharmonia Dowcipu” zaskakiwał aktualnością, była to inteligentna rozrywka i odskocznia od rzeczywistości. Koncert nagrodzono owacją na stojąco, a długi bis był tylko formalnością.

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 55