10:39 / 18.10.2019

Musieli przejść próbę, żeby zostać pełnoprawnymi uczniami [ZDJĘCIA]

Musieli przejść próbę, żeby zostać pełnoprawnymi uczniami [ZDJĘCIA]

fot. Organizatorzy

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość nie tylko w szkolnym kalendarzu, ale przede wszystkim w życiu wszystkich siedmiolatków. Wejście do grona szkolnej społeczności nie jest jednak takie proste.

 W roku szkolnym 2019/2020, który rozpoczął się we wrześniu, w gminie Jarocin naukę rozpoczęło 550 pierwszoklasistów.
 

 

[potrzebna jest pomoc na ratowanie zdrowia i życia - zobacz, jak możesz się przyłączyć - kliknij TUTAJ]

 

 

Tradycyjnie, jak każdego roku, w październiku uczniowie tych klas prezentują swoje umiejętności przed społecznością szkolną, przystępując w ten sposób do zdania pierwszego szkolnego egzaminu.
 

 

Dopiero potem, w symboliczny sposób, poprzez złożenie ślubowania i pasowanie - najczęściej ogromnych rozmiarów ołówkiem albo kredką, dzieci zostają uroczyście przyjęte w poczet uczniów.
 

 

[o pasowaniu w przedszkolu w Żerkowie - czytaj i oglądaj zdjęcia TUTAJ]

 

 

Dzieci ze szkół podstawowych gminy Jarocin na początek swej edukacyjnej drogi otrzymały w prezencie specjalne bidony, które mają zachęcać do picia czystej wody w opakowaniach wielorazowego użytku.
 

 

Tę inicjatywę wsparli: gmina Jarocin oraz spółki PWiK i ZGO sp. z o.o. - Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie.
 

 

[dzieci z Miesszkowa rozdawały wyjątkowe prezenty - czytaj i oglądaj zdjęcia TUTA]

 

 

NA ZDJĘCIACH w naszej galerii pierwszoklasiści z Zespołu Szkół Zaradni - Odważni - Oryginalni w Wilkowyi, Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie oraz Szkoły Podstawowej w Mieszkowie.

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 11