› Kultura i Rozrywka
07:43 / 25.09.2019

Maturzyści myślą o przyszłości

Maturzyści myślą o przyszłości

fot. ZSZ w Rawiczu

Uczniowie klas maturalnych: IV TZ, IV TE, IV TLG, IV TB, IV TTI Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, pod opieką nauczycieli Joanny Nowak-Janusz, Agnieszki Koniecznej, Sylwii Maciaszek-Basty i Janusza Majera wyjechali do Poznania na „Salon Maturzystów”, by pogłębić wiedzę na temat egzaminów maturalnych.

Uczestniczyli w wykładach, na których prezentowano typy zadań z poprzednich lat oraz kryteria ich oceniania. Istotne okazały się próby oceny podanych odpowiedzi przez samych maturzystów oraz wskazówki, jakich błędów nie popełniać podczas pracy z arkuszem. Młodzież mogła także posłuchać, w jaki sposób nie pisać, by praca była zgodna z poleceniem.

Prowadzący spotkania zwracali uwagę na sposób oceniania zadań egzaminacyjnych i najczęściej występujące błędy. Omówiono, jak maksymalnie wykorzystać określony czas pracy z arkuszem, by móc swobodnie wykonać wszystkie zadania.

Maturzyści mieli okazję, aby zapoznać się z szeroką ofertą szkolnictwa wyższego, kryteriami naboru na studia i wymaganiami wobec studentów w kolejnych latach nauki. Wystawcy zgromadzeni na poznańskim Salonie Maturzystów prezentowali kierunki kształcenia i wskazywali możliwości zawodowe po ich ukończeniu.

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART