› Aktualności
11:43 / 03.01.2020

Małe kino społecznościowe do wakacji?

Małe kino społecznościowe do wakacji?

fot. archiwum

RAWICZ. W drugim postępowaniu udało się wybrać wykonawcę budowy tzw. "drugiej" sali projekcyjnej w Kinie Promień w Rawiczu. Prace za ponad 580 tys. złotych wykona Przedsiębiorstwo Komunalne z Sompolna.

Kameralne Kino Społecznościowe powstanie w budynku Szkoły Podstawowej w Sierakowie.
Ma to pozwolić na wyświetlanie większej ilości filmów - również takich, które nie przyciągają dużej publiczności. - Inwestycja przyczyni się do popularyzacji małych form filmowych, ekranizacji klasyki filmu w tym lektur szkolnych dla dzieci i młodzieży uczącej się - wyjaśniał kilka miesięcy temu wiceburmistrz Rawicza, Paweł Szybaj.

Dopiero przy drugim postępowaniu przetargowym udało się wyłonić wykonawcę tej inwestycji. W pierwszym przetargu nie wystartowała żadna firma. W drugim postępowaniu zgłosiły się trzy firmy. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Komunalne z Sompolna, które wybuduje kino społecznościowe za 584 250 złotych, z czego 150 tys. pochodzi z dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się wyłonić wykonawcę i rawiczanie już niedługo będą mogli się cieszyć z kina społecznościowego w mieście - mówi Dariusz Taraszkiewicz dyrektor Domu Kultury w Rawiczu

Na wyposażeniu nowej sali znajdzie się m.in.: projektor z możliwością wyświetlania filmów w rozdzielczości 4K i potrzebny sprzęt dźwiękowy. Sala pomieści 26 widzów.

- "Będzie to szansa na poszerzenie oferty i dostarczenie mieszkańcom filmów niekoniecznie komercyjnych. Chcielibyśmy wrócić do tradycji dyskusyjnego klubu filmowego. Można tam będzie robić seanse dla klas, konferencje, czy warsztaty dla seniorów. Sala może też stać się siedzibą Rawickiej Telewizji Młodzieżowej " - mówił w marcu naszej redakcji Dariusz Taraszkiewicz.

W styczniu DK podpisze umowę z wykonawcą zadania. Termin zakończenia prac to koniec grudnia 2020, ale jak mówi dyrektor Domu Kultury, przedsiębiorca zapewnia, że przed wakacjami sala będzie już gotowa.

6
11
oceń tekst 17 głosów 35%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART