› Aktualności
12:30 / 16.09.2019

LZS-y rozpoczęły rywalizację. Triumf piłkarzy Słupi Kapitulnej

LZS-y rozpoczęły rywalizację. Triumf piłkarzy Słupi Kapitulnej

fot. W. Skrzypczak

Rozpoczęły się rozgrywki Powiatowej Ligi LZS w Rawiczu. Inauguracja sezonu odbyła się na zmodernizowanym boisku w Słupi Kapitulnej.

W 1. kolejce, LZS Słupia Kapitulna rywalizował z ekipą z Pakosławia.

Pojedynek był bardzo zacięty
Lepsza okazała się jednak ekipa gospodarzy, która po pierwszej połowie prowadziła 1:0. W drugiej części meczu, LZS Pakosław wyrównał na 1:1 - po wykorzystaniu „jedenastki” podyktowanej przez arbitra. Pod koniec meczu piłkarze Słupi Kapitulnej zaczęli napierać na rywala i ponownie pokonali pakosławskiego golkipera. Było już 2:1 dla miejscowych. Wynik, do gwizdka kończącego spotkanie, nie zmienił się. Słupianie triumfowali.

Inne wyniki
Ponadto, w rozgrywkach 1. kolejki pewne zwycięstwo odniosło LZS Pomocno, który triumfował nad LZS WOL-MET Zielona Wieś aż 4:0. Natomiast, aktualny mistrz - K.K. Service Golinka pokonał LZS Sowy - 3:2. Pauzowało LZS Sobiałkowo.

Grają na różnych obiektach
Mecze Powiatowej Ligi LZS w Rawiczu odbywać się będą na boiskach w: Sowach, Pakosławiu, Pomocnie, Rawiczu i Słupi Kapitulnej. W sumie, w rozgrywkach ligowych bierze udział siedem zespołów.

- Dzisiejsza (15 września - przyp. red.) kolejka była rozegrana na doskonałym boisku. Chciałbym podziękować mieszkańcom Słupi za trud i pracę, jaką włożyli w przygotowanie murawy. Gramy w piłkę amatorsko, ale zawsze lepiej się gra w takich właśnie warunkach. Murawa po rewitalizacji jest jedną z najlepszych, na których toczą się rozgrywki ligi LZS. Sponsorem modernizacji była gmina Rawicz, ale równie ważnym czynnikiem jest zaangażowanie mieszkańców miejscowości, którzy swój wolny czas poświęcają na pielęgnację boiska. Postawa godna naśladowania - podkreśla ligowy działacz, Jakub Piechocki i dodaje:

- Jak co roku, obsługę sędziowską zapewnia nam OZPN Leszno, co też ma dobry wpływ na poziom rozgrywek.

7
0
oceń tekst 7 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 19