KOSZYKÓWKA. Sukces w Osiecznej

KOSZYKÓWKA. Sukces w Osiecznej - Zdjęcie główne

Juniorski zespół Rawii Rawicz zajął drugie miejsce podczas turnieju „XI Osieckie Spotkanie z Koszykówką”.  Do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, które zagrały systemem każdy z każdym. Rawicka drużyna prowadzona przez Szymona Maciołka, uległa jedynie ekipie z Kobierzyc 55:72 (14:15, 18:18, 10:14, 13:25), pokonując w bezpośrednich pojedynkach zespoły: Pyra Poznań 48:47 (10:11, 11:13, 11:9, 16:14), Polonia 1912 Leszno 64:54 (22:8, 18:19, 12:13, 12:14), Obra Kościan 82:41 (30:11, 18:10, 17:6, 17:14) oraz gospodarzy - zespół Iskra Osieczna 104:32 (27:10, 21:13, 25:3, 31:6).

W turnieju zwyciężył zespół KKS Kobierzyce, przed Rawią Rawicz i Pyrą Poznań. Rawia wystąpiła w składzie: Filip Sroka, Kacper Samuła, Mateusz Jamroży, Jan Ilnicki, Damian Ławniczak, Paweł Kasperczak, Jakub Machowiak, Michał Paluczyński, Kamil Turbański, Ernest Wacyra, Jakub Kokociński i Kamil Przybyłek. Najlepiej punktującym zawodnikiem zespołu został: Kacper Samuła a nagroda MVP trafiła do Mateusza Jamrożego.

Szymon Maciołek, trener Rawii Rawicz
Turniej w Osiecznej dał nam zastrzyk do dalszej pracy. Chłopacy udowodnili sobie, że stać ich na dobrą grę, a do sukcesu przyczyniła się nasza twarda obrona. Zawodnicy przekonali się, że łatwiej jest wygrywać, gdy mocno bronimy, a dobrze wyprowadzony szybki atak daje dużo łatwych punktów. Cieszy mnie fakt, że w dwóch najcięższych spotkaniach pokazaliśmy charakter i wolę walki. Na otwarcie turnieju dostaliśmy mocną drużynę z Poznania. Po świetnych trzech kwartach, ostatnia odsłona nie była dla nas udana. Na 2 minuty przed końcem przegrywaliśmy aż 12 punktami. Udało się jednak odrobić straty i wygraliśmy 1 oczkiem. Zaliczyliśmy też świetny mecz z Kobierzycami. Przewaga wzrostu przeciwnika była dla nas uciążliwa. Po dobrych 3 kwartach, zabrakło sił na ostatnią odsłonę, przez co mecz rozstrzygnął się na korzyść przeciwnika.