› Kultura i Rozrywka
09:10 / 10.03.2020

Konkurs na wykonanie palmy wielkanocnej

Konkurs na wykonanie palmy wielkanocnej

fot. Muzeum Ziemi Rawickiej

Muzeum Ziemi Rawickiej oraz współorganizatorzy: Gmina Rawicz, Dom Kultury w Rawiczu, Parafia pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP w Rawiczu, Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu ogłaszają kolejną edycję konkursu na „Rawicką Palmę Wielkanocną”.

Jego celem jest popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, przekaz wartości i tradycji ludowych, rozwijanie zdolności manualnych oraz integracja społeczności lokalnej. Zadaniem uczestników jest wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej.

Udział w konkursie mogą wziąć osoby indywidualne, rodziny, dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli, członków lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych, koła gospodyń wiejskich, sołectwa, podopiecznych ośrodków pomocy społecznej z terenu Gminy Rawicz.

Zainteresowani proszeni są o składanie kart zgłoszenia ze zgodami do dnia 1 kwietnia w biurze Muzeum (ratusz, Rynek 1), prezentacja palm odbędzie się w trakcie Rawickiego Jarmarku Wielkanocnego 5 kwietnia o godz. 13.00 w parku przy Domu Kultury w Rawiczu. Regulamin konkursu oraz karty zgłoszeń są do pobrania ze strony domu kultury oraz Muzeum Ziemi Rawickiej.

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
0
1
oceń tekst 1 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART