› Kultura i Rozrywka
16:33 / 30.03.2020

Konkurs. Historia Rawicza oczami moich przodków

Konkurs. Historia Rawicza oczami moich przodków

fot. Rawicka Biblioteka Publiczna

W ramach akcji #zostańwdomu, Rawicka Biblioteka Publiczna i Muzeum Ziemi Rawickiej, organizują konkurs łączący pokolenia.

Jego celem jest stworzenie filmu, reportażu lub galerii multimedialnej, których tematem mają być rodzinne historie, opisujące życie w naszym mieście. To doskonała okazja, aby usiąść z rodzicami, dziadkami czy innymi członkami rodziny, którzy z Wami mieszkają i poznać ich wspomnienia na tle zmieniającej się historii.

Zadaniem konkursu jest przybliżenie wiedzy dotyczącej historii małej ojczyzny, spędzenie czasu z rodziną w przyjemny i efektywny sposób, wykorzystanie technologii (smartfonów) i poznanie swoich możliwości wcielając się w rolę reżysera, dziennikarza czy kronikarza. Wizja uczestników konkursu może obejmować m. in.: wspomnienia przodków, opis ważnych wydarzeń z historii miasta oraz dawnego wyglądu miasta, różnice w życiu „wczoraj” i „dziś”, zabytkowe budynki i inne obiekty, opis miejsc związanych z historią Rawicza oraz inne wyobrażenia dotyczące przewodniego tematu.

Film konkursowy można nagrać kamerą lub smartfonem, natomiast prezentację należy wykonać w programie PowerPoint. Przewidziane są cenne nagrody dla zwycięzców. Szczegóły konkursu na stronach organizatorów: www.biblioteka.rawicz.pl oraz www.muzeum.rawicz.pl

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
18
1
oceń tekst 19 głosów 95%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART