› Aktualności
09:18 / 03.05.2019

Kobiety oceniają porodówki. Akcja społeczna. Jak oceniacie Jarocin?

Kobiety oceniają porodówki. Akcja społeczna. Jak oceniacie Jarocin?

fot. fundacja "Rodzić po ludzku"

Tysiące kobiet w całej Polsce oceniają porodówki i opowiadają o swoich doświadczeniach na oddziałach położniczych. Weź udział w akcji.

 

Dzięki głosom i opowieściom uczestniczek akcji będzie można pokazać, jak realizowany jest standard organizacyjny opieki okołoporodowej w konkretnym szpitalu, jak są traktowane kobiety i gdzie w Polsce można urodzić po ludzku. Blisko 35 tys. historii już zebranych pomoże w podejmowaniu interwencji wobec tych placówek, w których łamane jest prawo, dochodzi do nadużyć lub przemocy.

 

Ocenić opiekę, zachowanie personelu, wsparcie po porodzie, a także warunki, kobiety mogą w anonimowej ankiecie na stronie ankieta.rodzicpoludzku.pl. Sprawdza ona jakość opieki okołoporodowej w każdym z 400 szpitali - od izby przyjęć do momentu wyjścia.

 

Rodziłyście panie w Jarocinie lub w innym szpitalu? Jakie macie doświadczenia? Zapraszamy do dyskusji,

 

Wyniki ankiet dla poszczególnych szpitali będą prezentowane na stronie www.GdzieRodzic.info. Ułatwi to innym kobietom wybranie miejsca do porodu. Jednocześnie głosy i opinie matek pomogą Fundacji w podjęciu 30 interwencji prawnych tam, gdzie łamane są prawa kobiet.

 

Ankiety będą przyjmowane do 26 maja. Chcesz wypełnić ankietę ZOBACZ TUTAJ 

 

Fundacja Rodzić po Ludzku jest organizacją pozarządową pożytku publicznego działającą na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Misją Fundacji jest poprawa opieki perinatalnej i warunków w placówkach położniczych w Polsce. Od 22 lat w sposób ciągły prowadzi działania rzecznicze, interwencyjne i edukacyjne, których adresatami są decydenci służby zdrowia, aktywiści, personel medyczny oraz same kobiety w ciąży i matki małych dzieci. Monitoringi, wynikające z nich raporty i analizy stanu opieki okołoporodowej stały się podstawą postulatów stworzenia ogólnopolskich standardów opieki okołoporodowej. W 2015 r. Fundacja otrzymała nagrodę WHO za „działalność w zakresie prac nad poprawą jakości opieki okołoporodowej", a w 2016 r. nagrodę ONZ za „skuteczne rzecznictwo oraz wsparcie praw kobiet”.

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART