JUJITSU. Grad medali

JUJITSU. Grad medali - Zdjęcie główne

Podopieczni braci Arnolda i Kornela Ratajskich zaliczyli udany występ podczas Mistrzostw Polski Kadetów w Jujitsu.  W Katowicach klub z Miejskiej Górki reprezentowało 7 zawodników, którzy rywalizowali w formułach Fighting oraz Ne-Waza (walka w parterze - jujitsu brazylijskie). Po złoto w Ne-Waza oraz srebro w Fighting + 66 kg sięgnął Marcin Jędryczka. Dwa krążki wywalczył również Jakub Szymkowiak - srebrny w Ne-Waza oraz brązowy w Fighting 50 kg. Wojciech Śliwa został mistrzem kraju w Ne-Waza 55 kg. Pozostałe medale wywalczyli: Mikołaj Wyrzykiewicz (srebro Ne-Waza 60 kg), Michał Łysiak (brąz Ne-Waza 65 kg), Damian Binkowski (brąz Fighting 45 kg) i Adrian Ryznar (brąz Ne-Waza 60 kg). - Sukces zawodników przełożył się też na zajęcie 3. miejsca drużynowo w Ne-Waza - powiedział trener Kornel Ratajski.

Zawodnicy UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka wzięli również udział w Międzynarodowym Turnieju Judo dzieci, który odbył się w Gorzowie Wielkopolskim. - Nasi podopieczni wypadli w tych zawodach bardzo dobrze. Ekipa była dość liczna, bo wystartowało aż 19 naszych podopiecznych. Brawa należą się wszystkim zawodnikom - dodał Kornel Ratajski.

(WuWu)

WYNIKI TURNIEJU W GORZOWIE:
1. MIEJSCA: Oliwia Agaciak, Marlena Gryczka, Gustaw Sawicki
2. MIEJSCA: Patrycja Lisiecka, Kamil Denes, Katarzyna Szwarczyńska
3. MIEJSCA: Oskar Szczęsny, Karina Szwarc, Artur Łagoda, Dawid Cłapka, Łukasz Gryczka
4. MIEJSCA: Katarzyna Skrzypek, Miłosz Szwarc
5. MIEJSCA: Maksymilian Bartczak, Kewin Wyrzykiewicz, Patryk Szwarczyński, Kinga Dąbrowicz
7. MIEJSCA: Kacper Szymkowiak, Hubert Nawrocki