Joanna Mosiek wicemistrzynią Polski U20 w trójskoku

Joanna Mosiek wicemistrzynią Polski U20 w trójskoku  - Zdjęcie główne

Lekkoatletyka. W Radomiu odbywały się Mistrzostwa Polski U20 w Lekkiej Atletyce. W imprezie startowali zawodnicy związani z ziemią rawicką.

Rekord życiowy pobiła Joanna Mosiek. Zawodniczka MUKS Kadet Rawicz w drugiej próbie trójskoku uzyskała rezultat 12,70m. Poprawiła "życiówkę" o 16 cm. Lekkoatletka zajęła w swojej koronnej dyscyplinie drugą lokatę. Joanna Mosiek startowała także w skoku w dal. Z wynikiem 5.14m zajęła dziesiąte miejsce  w finale.

W imprezie startował także Nikodem Rogal. Zajął 16. miejsce w trójskoku (12.45m) i 20. miejsce w biegu na 110 ppł (czas 17,20)

W biegu na 100 ppł startował także rawiczanin, Eryk Świergocki, reprezentujący barwy LKLA Krokus Astromal Leszno. Zawodnik z eliminacji awansował do Finału B. W nim wygrał z czasem 15.03.