› Aktualności
17:50 / 08.10.2019

Gmina w gronie najlepszych samorządów

Gmina w gronie najlepszych samorządów

Miejska Górka. Ranking "Rzeczpospolitej". Po raz siódmy gmina Miejska Górka znalazła sie w rankingu miast i gmin w kraju, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój. Samorząd, jako jedyny z powiatu rawickiego, uplasował się na 80. miejscu. 

Ranking jest publikowany od 15 lat. Redakcja dziennika "Rzeczpospolita" ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce.W rankingu wyróżniane są te samorządy, które najlepiej dbają o kondycję finansową, rozwój przedsiębiorczości, przeciwdziałają zjawiskom niekorzystnym w środowisku, a także podnoszą jakość świadczonych przez siebie usług publicznych.

Kapituła Rankingu "Rzeczpospolitej" składała się z ekspertów wielu dziedzin życia społecznego, samorządowców i polityków. Najlepsze gminy i miasta w Polsce oceniali m.in.: Jerzy Buzek - Przewodniczący Kapituły, były premier i przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Bogusław Chrabota - redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita", Andrzej Porawski - dyrektor biura Związku Miast Polskich, czy Hanna Wawrowska - autorka i szef projektu „Rzeczpospolita. Życie Regionów”.

Miejska Górka znalazła się w gronie najlepszych samorządów, zajmując 80. miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich. Wcześniej laureatami tego konkursu była także w 2006, 2008, 2012, 2013, 2014 oraz 2018 r.

Zwycięzcą w kategorii miast na prawach powiatu został Sopot. W kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich wygranym okazała się Morawica (woj. świętokrzyskie), natomiast w kategorii gmin wiejskich pierwszą pozycję zajęła Wielka Wieś (woj. małopolskie).

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART