› Aktualności
10:11 / 05.10.2019

Gmina interweniuje w sprawie oświetlenia na dworcu

Gmina interweniuje w sprawie oświetlenia na dworcu

fot. Dawid Bela

Rawicz. Egipskie ciemności w drodze na perony na dworcu kolejowym. Po naszej ostatniej publikacji, w której rzecznik PKP sugeruje, że gmina powinna zamontować dodatkowe oświetlenie, magistrat zareagował pismem.

Mieszkańcy niejednokrotnie zgłaszali problem braku oświetlenia wzdłuż tymczasowego przejścia na perony. Głos w sprawie zabrała też radna powiatu Grażyna Kośmider. - Teraz jest jesień, do grudnia jeszcze 3 miesiące. Droga, którą wyznaczyliście pasażerom, jest długa, nierówna, ciemna, a ludzie boją się po zmroku nią przechodzić, ale muszą. Osoby starsze są przerażone. Czy ktoś z PKP może się nad tym problemem mieszkańców Rawicza pochylić raz jeszcze, ale tak po ludzku, nie zza biurka? - pisała radna na facebooku. [WIĘCEJ TUTAJ]

Poprosiliśmy rzecznika PKP o ustosunkowanie się do interwencji. Radosław Śledziński odpowiedział, że spółka kolejowa „dokładnie sprawdzi sprawę”. Ponadto stwierdził, że zarządcą infrastruktury oświetleniowej w okolicy dworca (np. na ul. Dworcowej, gdzie prowadzi przejście tymczasowe) jest gmina Rawicz.

Samorząd się z tym nie zgadza i - jak informuje Centrum Informacyjne Burmistrza - gmina zwraca się w tej sprawie do PKP. Rawicki urząd podkreśla w nim, że oświetlenie należy do spółki i to ona powinna naprawić i zamontować dodatkowe lampy. - (…) Sprawę prosimy potraktować jako bardzo poważną i pilną - napisano w piśmie. Gmina czeka na odpowiedź.

3
2
oceń tekst 5 głosów 60%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART