› Kultura i Rozrywka
12:28 / 29.08.2020

Fabian grał dla Alicji Łyszcz [FOTO]

Fabian grał dla Alicji Łyszcz [FOTO]

fot. Włodzimierz Jędrzejczak

Po raz czwarty w parku przy rawickim domu kultury odbył się koncert charytatywny „Fabian gra dla...”. Tym razem jego adresatką była siedmioletnia mieszkanka Hazów, Alicja Łyszcz, chorująca na nowotwór mózgu.

Inicjatorką koncertów upamiętniających Fabiana Maćkowiaka, który zmarł trzy lata temu, jest Beata Koszarek. Dotychczas podczas trzech jego edycji zebrano ponad 16 tys. zł. Liczenie datków z czwartej odsłony koncertu jeszcze trwa.

Występujące zespoły przedstawiał Przemysław Mackowiak. Jako pierwsze zaprezentowały się Zielone Ogórki, działające przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Rawiczu. Fabian Maćkowiak był jednym z założycieli i „dobrym duchem” tej formacji. Śpiewał duet Anna Walus - Laskowska i Adrian Skupin.

Potem na scenie wystąpił zespół Zamoroka Band. Był to debiut tej formacji, której solistką jest Magdalena Zamoroka. Usłyszeć można było głównie kompozycje Przemysława Maćkowiaka do tekstów leszczyńskiej poetki Sabiny Klak. Był to przekrój różnych rodzajów muzycznych, od rocka poprzez bossa novę do ballad.

Jako trzeci wystąpił zespół Inscydent. Zaprezentowali ostry, dynamiczny rock. Na wokalu świetnie spisał się Roman Stańko.

Gwiazdą wieczoru była, licząca ponad 20 lat, leszczyńska formacja Berlin Blues. Koncert był porywający, świetne wykonanie standardów bluesowych „rozbujało” publiczność. Lider zespołu, Grzegorz Sterna, bardzo ciepło wspominał współpracę z Fabianem Maćkowiakiem.

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
2
0
oceń tekst 2 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 67