› Kultura i Rozrywka
10:16 / 29.02.2020

Dzieci, rodzice i dinozaury w bibliotece [FOTO]

Dzieci, rodzice i dinozaury w bibliotece [FOTO]

fot. Włodzimierz Jędrzejczak

W każdy ostatni piętek miesiąca w Oddziale dla Dzieci o godz. 17.00 odbywają się rodzinne spotkania „BiblioRodzic - BiblioMaluch”. Ich założeniem jest obcowanie z szeroko rozumianą sztuką i kulturą, również poprzez kreatywne zabawy.

Zajęcia są bezpłatne, można zawsze na nie dołączyć. Tym razem okazją do spotkania był „Dzień dinozaura”. Na początku zachwycone maluchy oglądały trójwymiarowe książki, z których „wychodziły” prehistoryczne gady. Zostawiły specyficzne „ślady”, dzieci musiały odnaleźć takie same. Idąc po nich trafiły do teatrzyku cieni.

Potem, bawiąc się w archeologa, same szukały szkieletów dinozaurów i skamielin. Świetną zabawą, wspólnie z rodzicami, było wywołanie „wybuchu wulkanu”. Dzieci doskonale wiedziały, że to był jeden z powodów wyginięcia dinozaurów.

Na zakończenie spotkania maluchy rzucały obręczami, starając się trafić na jeden z wystających rogów namalowanego gada. Spotkanie prowadziła kierownik biblioteki, Grażyna Płóciennik. Na koniec spytała, która zabawa dzieciom najbardziej się podobała. Okazało się, że wszystkie tak samo. Rodzice zdecydowanie wypowiedzieli się za „wybuchem wulkanu”.

Włodzimierz Jędrzejczak

› napisz do mnie
› moje inne artykuły
1
0
oceń tekst 1 głosów 100%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART

Zdjęcia ilość zdjęć 33