› Gospodarka
12:41 / 23.07.2019

Co dalej z kursem funta?

Co dalej z kursem funta?

Wielu Polaków w ciągu ostatnich lat wyjechało za granicę, do Wielkiej Brytanii, aby tam żyć i zarabiać. Skusiły ich lepsze zarobki i dobry kurs funta, dzięki któremu po powrocie do kraju mogli pozwolić sobie na więcej i szybciej, niż gdyby w tym czasie pracowali w Polsce.

 

Obecna sytuacja kursu funta

W tym momencie waluta Wielkiej Brytanii znajduje się w wyjątkowo trudnej pozycji. Brexit czyli proces opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej został zapoczątkowany w referendum z 2016r. przeciąga się w czasie. Nikt nie zna odpowiedzi jak będzie przebiegał, kiedy i jakie poniesie za sobą konsekwencje. Wszystkie niepewności wpływają na walutę tego kraju. Można to zaobserwować choćby na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/, gdzie znajdziemy wykresy funta w danym czasie. Ciężko dokładnie prognozować, jak będzie kształtowała jego sytuacja w perspektywie długoterminowej, zależy ona bowiem to od wielu czynników polityczno-gospodarczych, Brexitu i warunkach na jakich się on odbędzie. Obaj kandydaci na premiera Wielkiej Brytanii - Boris Johnson i Jeremy Hunt nie wykluczają wyjścia z Unii Europejskiej 31 października bez żadnej umowy z Unią Europejską - czyli twardy Brexit.

 

Gdzie wymienić funty

Niekorzystny kurs funta dla wielu Polaków na co dzień obracających tą walutą jest to także kwestia zmiany w ich budżecie i poziomie życia. Dlatego w takiej sytuacji warto poszukać rozwiązania, które pozwoli na wymianę funta w korzystnych warunkach. Tradycyjne banki i kantory często narzucają klientom dodatkowe opłaty oraz mają niekorzystne kursy. Korzystając z innych rozwiązań, takich jak internetowa platforma społecznościowa do wymiany walut, jaką jest wspomniany wcześniej Walutomat.pl, na której Użytkownicy mogą sami ustalać kursy walut. To proste i bezpieczne rozwiązanie.

Obecnie z serwisu korzysta 317 tys. klientów. Co miesiąc realizują 115 tys. transakcji. Umożliwia on wymianę pieniędzy w najkorzystniejszym dla nas kursie funta i zaoszczędzenie aż do 8% w stosunku do tradycyjnej wymiany w banku. Jedyny koszt jaki ponosimy podczas wymiany na platformie to prowizja. Wynosi ona zaledwie 0,2% od wartości wymiany.

 

Kupuj walutę w domu

Ważną zaletą Walutomatu jest także fakt, że jako platforma internetowa umożliwia on wymianę pieniędzy i sprawdzenie - między innymi - kursu funta praktycznie z każdego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. Możemy sprawdzić kurs funta bez wychodzenia z domu, albo wręcz przeciwnie - w podróży. Dzięki wygodnej aplikacji mobilnej możemy to zrobić przez smartfona i tableta. Aplikacja posiada wszystkie funkcjonalności strony internetowej. Można się do niej wygodnie logować poprzez PIN. 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART