Awansowali do półfinału Mistrzostw Polski

Awansowali do półfinału Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

Jonasz Osiecki, Marek Ząbczyński i Adam Bruder awansowali do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach. Podczas Mistrzostw Wielkopolski rozgrywanych w Żerkowie status rezerwowej zdobyła Wiktoria Karkosz. \r\n\r\nŁącznie wystąpiło 12 zawodników rawickiej Korony-Rawbud. O awans ubiegało się 9 z nich. Monika Murawa, Mikołaj Kowalczuk i Mateusz Miszczak ukończyli wiek juniora i nie brali udziału w eliminacjach. Ten ostatni zdobył brązowy medal. Pozostali zajęli odpowiednio 4 i 15 miejsce. - Tradycyjnie zdobyliśmy medal w najstarszej grupie wiekowej - podsumował start swoich podopiecznych prezes Korony-Rawbud, Włodzimierz Markowski. - Młodsi zawodnicy zaprezentowali się na swoim poziomie. Półfinał Mistrzostw Polski - Mistrzostwa Międzywojewódzkie odbędą się we wrześniu w Żerkowie. 5. lipca zawodnicy Korony-Rawbud Rawicz wezmą udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów (II liga) w Chełmie. Klub zwraca się z prośbą do osób prywatnych, firm lub instytucji o wsparcie finansowe na pokrycie kosztów wyjazdu.