Agresywna obrona przyniosła efekt. Zwycięstwo koszykarskiej Rawii [FOTO]

Agresywna obrona przyniosła efekt. Zwycięstwo koszykarskiej Rawii [FOTO] - Zdjęcie główne

Koszykówka. Po wygranej na wyjeździe, Rawia Rawag Rawicz triumfowała na własnym parkiecie. We wczorajszym meczu podopieczni Patryka Czerwińskiego pokonali Basket Junior Poznań 82:63.

Gospodarze przystąpili do niedzielnego meczu w optymalnym, jedenastoosobowym zestawieniu. Tym razem problemu z rotacją nie było.

Początek spotkania ułożył się na korzyść poznaniaków, którzy prowadzili ośmioma punktami. Rawiczanie wzmocnili jednak obronę. Dzięki temu najpierw dogonili rywali, a jeszcze w pierwszej kwarcie odskoczyli na dziesięć punktów. - Tak naprawdę, dobrze zafunkcjonowała agresywniejsza obrona. Mamy jeszcze margines błędów, które popełniamy, ale myślę, że w najbliższym czasie to poprawimy i będziemy jeszcze lepsi - ocenił Patryk Czerwiński, trener Rawii.

W kolejnych kwartach gospodarze powiększali przewagę i wygrali różnicą 19 "oczek".

RKKS Rawia Rawag Rawicz - Basket Junior Poznań 82:63
Kwarty: 25:15, 22:21, 22:17, 13:10
Punkty: Maciej Stachowiak - 5, Maksymilian Skupin - 2, Grzegorz Chorzępa - 5, Adam Nawrocki - 9, Antoni Skupin - 4, Gerard Świerczyk - 11, Marcin Matuszewski - 2, Ernest Wacyra - 12, Piotr Popiel - 0, Szymon Maciołek - 15, Adam Staśkowiak - 17

Tekst: Marika Tatarek