› Aktualności
10:25 / 09.10.2019

3 mln zł na drogę w Żylicach. Co z ulicą Rolniczą i trasą w Konarzewie?

3 mln zł na drogę w Żylicach. Co z ulicą Rolniczą i trasą w Konarzewie?

Rawicz. Gminie udało się pozyskać kilkumilionowe dofinansowanie na dokończenie remontu drogi w Żylicach. Dwa pozostałe wnioski znalazły się na liście rezerwowej.

Do końca października powinien zakończyć się I etap przebudowy drogi w Żylicach. Odcinek o długości 670 metrów kosztuje prawie 3 miliony, a połowę środków „dołożono” z Funduszu Dróg Samorządowych.

Gmina, chcąc wyremontować drogę kompleksowo, w wiosennym naborze kolejny raz aplikowała w rządowym konkursie. Udało się pozyskać 3 miliony złotych, o czym już na portalu informowaliśmy.

Ale gmina starała się uzyskać środki na przebudowę jeszcze dwóch innych tras. Wnioskowano o pieniądze na II etap ulicy Rolniczej w Rawiczu i drogę w Konarzewie. Niestety, oba projekty trafiły na listę rezerwową. Znalazły się odpowiednio na 10. i 70. miejscu.

- Wnioski o dofinansowanie przebudowy dróg - ul. Rolniczej i drogi w Konarzewie zostały złożone ponownie - przekazuje Centrum Informacyjne Burmistrza i dodaje, że w sprawie Rolniczej jeszcze nie wszystko jest przesądzone. - Jest prawdopodobieństwo, że otrzyma dofinansowywanie po rozstrzygnięciu przetargów na zadania z listy podstawowej z oszczędności po przetargach. Liczymy, że ewentualne informacje w tej sprawie pojawią się do końca roku - informuje CIB.

2
1
oceń tekst 3 głosów 67%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART