› Aktualności
20:09 / 13.01.2020

Znalazła portfel na chodniku. Postąpiła uczciwie

Znalazła portfel na chodniku. Postąpiła uczciwie

fot. KPP Rawicz

Historia ze szczęśliwym zakończeniem. Na początku stycznia rawiczanka znalazła na chodniku portfel. Nie przywłaszczyła go sobie. Oddała policji.

Kobieta znalazła portfel 4 stycznia, około godz. 18.00, na ul. Hallera. - Znajdowały się w nim dokumenty, ale nie było w nich adresu zamieszkania właściciela. Były tam również pieniądze w kwocie ponad 300 złotych - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

Policjanci ustalili, do kogo zguba należała. Pokrzywdzonym był nastoletni rawiczanin.
- Chłopak bardzo się ucieszył, że odzyskał zgubę. Nie liczył na to, że uda mu się odzyskać stracone mienie i dokumenty. Nie ukrywał radości z faktu, że znalazł go tak uczciwy człowiek, który przywrócił mu wiarę w dobrych ludzi - dopowiada policjantka.

- Kobieta twierdzi, że jej zachowanie było zwyczajnie uczciwe i życzyłaby sobie, aby w tak naturalny sposób zachowywał się każdy obywatel - podsumowuje asp. sztab. Beata Jarczewska.

Na szczęście, nie jest to odosobniona historia. O pięciolatku, który znalazł kartę bankomatową, pisaliśmy o tym TUTAJ. Znalazcą portfela z dokumentami był również rawiczanin - czytaj TUTAJ 
 

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%