› Aktualności
06:14 / 06.07.2016

Zmiany w ruchu przy wydziale komunikacji pod koniec roku

Zmiany w ruchu przy wydziale komunikacji pod koniec roku

fot. K. Pospiech

- Wielokrotnie padały prośby, aby udrożnić ruch od Pomnika Żołnierza w lewo, do parkingu przy starostwie. Ponawiam prośbę, aby sytuację tam unormować - zwrócił się do burmistrza Grzegorza Kubika na jednej z ostatnich sesji radny Marek Heinze.

W ubiegłym roku zlikwidowano płatny parking przy Wydziale Komunikacji i Dróg. Przy tej okazji burmistrz zapowiadał zmiany w ruchu tak, aby do bezpłatnego już parkingu można było dojechać od strony Pomnika Żołnierza Polskiego. Do tej pory zmian nie wprowadzono, ale włodarz podkreśla, że projekt został opracowany. - Uwagi do niego wprowadziła komisja, działająca w imieniu starosty. Ze względu na te poprawki w opracowaniu, projekt nie został jeszcze zatwierdzony - zaznacza Grzegorz Kubik.

R E K L A M A

Jak dowiedzieliśmy się w urzędzie, komisja zleciła uwzględnienie w projekcie: drogi wjazdowej i wyjazdowej na teren parkingu oraz odpowiednie jej oznakowanie, a także zaprojektowanie dodatkowego wjazdu od ul. Wały Kościuszki (przy ustawionym kontenerze). Poza tym, komisja zawnioskowała o zmianę oznakowania na skrzyżowaniu ul. Średniej i Wały Kościuszki: likwidację znaku „ustąp pierwszeństwa” i „nakaz jazdy w lewo”, a ustawienie znaku „STOP”.

Na jakim etapie jest dostosowywanie projektu do uwag komisji?

Aktualnie w opracowaniu jest projekt na wykonanie drugiego zjazdu na parking. Po uzyskaniu zgody konserwatora zostanie złożone w Starostwie Powiatowym w Rawiczu zgłoszenie na wykonanie drugiego zjazdu. W trakcie oczekiwania na możliwość rozpoczęcia robót opracowane zostaną zmiany w oznakowaniu zalecone przez komisję - podkreśla Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza.

R E K L A M A
13
2
oceń tekst 15 głosów 87%
R E K L A M A