› Aktualności
18:43 / 07.02.2017

Wnuk chciał wyłudzić pieniądze metodą "na wnuczka"

Wnuk chciał wyłudzić pieniądze metodą

fot. Bartek Nawrocki

 60-letni jarocinianin zgłosił zaginięcie swojego 18-letniego wnuka. Z relacji mężczyzny wynikało, że chłopak kilkanaście dni wcześniej opuścił miejsce zamieszkania i od tamtej pory nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną. Dzień po zgłoszeniu zaginięcia zdenerwowany dziadek zaczął otrzymywać smsy od wnuka. 

R E K L A M A

- Ich treść przeraziła starszego pana. Wnuczek pisał, że został uprowadzony, jest związany i przetrzymywany w nieznanym mu miejscu. Żądał od dziadka uszykowania pieniędzy w kwocie 4 tys. zł. W przypadku nieprzekazania pieniędzy miał zostać pobity przez swoich oprawców - relacjonuje mł. asp. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Przerażony 60-latek obawiając się o życie wnuka przekazał informacje uzyskane od 18-latka kryminalnym.

- Śledczy natychmiast podjęli działania mające na celu ustalenie miejsca przetrzymywania chłopaka. Jednak podczas wykonywanych czynności szybko podjęli podejrzenia, że porwanie mogło zostać upozorowane. Jak się okazało, mieli rację - dodaje rzeczniczka.  

Funkcjonariusze odnaleźli 18-latka. Trafił do policyjnej izby zatrzymań. Usłyszał zarzut usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego. Zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Elżbieta Rzepczyk

 

R E K L A M A
2
3
oceń tekst 5 głosów 40%
R E K L A M A