› Aktualności
12:07 / 23.02.2020

Wkrótce prace "przeniosą się" na drugą stronę rynku

Wkrótce prace

fot. Joanna Miśkowiak

W związku z tym, że niebawem roboty ruszą na placu od strony Rossmanna i budynku starostwa, znów zmieni się organizacja ruchu. Jak będą wyglądały zmiany - dokładnie jeszcze nie wiadomo.

Prace na rynku - jak poinformował, w piątek 21 lutego, wiceburmistrz Paweł Szybaj - przebiegają zgodnie z harmonogramem. Niebawem robotnicy przeniosą się na drugą stronę placu.

- Obecnie na zachodniej i południowej pierzei rynku dobiegają końca prace związane z wymianą instalacji gazowej i wodociągowej, a grunt jest przygotowywany do tego, by wysypać tłuczeń. Powinno to być wykonane za kilka dni - informuje wiceburmistrz Paweł Szybaj. Dodaje, że droga jest utwardzana dlatego, że tędy - z początkiem marca - puszczony ma zostać ruch z ulic Grunwaldzkiej i 3 Maja. Wtedy roboty będą prowadzone po wschodniej i północnej stronie rynku.

Przeniesienie prac na drugą stronę rynku oznacza nie tylko reorganizację ruchu, ale i parkingów. Wiceburmistrz zapewnia, że w obrębie rynku wyznaczonych zostanie około 80 miejsc postojowych. 

3
5
oceń tekst 8 głosów 38%
R E K L A M AZAMÓW DROBNE MOBI ART