› Gospodarka
11:48 / 12.07.2019

Wakacyjna praca dla studentów w Szwajcarii – studiuj w Szwajcarii i zarabiaj we frankach

Wakacyjna praca dla studentów w Szwajcarii – studiuj w Szwajcarii i zarabiaj we frankach

Szwajcaria jest drogim miejscem do życia, nawet jeśli czesne wymagane przez uniwersytety, jest przystępne. Koszt życia w Szwajcarii to około od 11 500 do 18 000 CHF rocznie.

Studenci zagraniczni studiujący w Szwajcarii mają możliwość podjęcia pracy w niepełnym wymiarze godzin, aby zarobić trochę więcej na pokrycie różnych wydatków. W rzeczywistości pozwolenie na pobyt studencki zezwala na działalność zarobkową, o ile uczelnia wyda oświadczenie potwierdzające, że zatrudnienie nie przedłuży okresu studiów.

To, co możemy Ci poradzić, to sprawdź kursy walut, porównaj kurs wymiany walut w internetowykantor.pl/kurs-franka/, sprawdź  CHF/PLN i zdecyduj, czy jest to dla Ciebie atrakcyjna oferta.

 

Praca dla studentów w Szwajcarii – zarabiaj we frankach

Jako student z zagranicy, w Szwajcarii możesz legalnie pracować, jednak  nie więcej niż 15 godzin tygodniowo (tj. około 2 godzin dziennie). W okresie wakacyjnym możesz pracować w pełnym wymiarze godzin, ale tylko jeśli mieszkasz w kraju przez co najmniej 6 miesięcy. Możesz zarabiać od 20 do 26 CHF za godzinę, co oznacza, że ​​możesz łatwo pokryć koszty utrzymania, jeśli wylądujesz na stałym etacie w Szwajcarii. Aktualny kurs wymiany franka kusi.

Typowe dostępne opcje pracy obejmują asystenta nauczyciela na uniwersytetach itp., jednak nie wykluczają pracy w innych branżach, być może bardziej obleganych przez młodych.


Poszukiwanie pracy i zarobku we frankach

Oferty pracy można znaleźć w lokalnych gazetach, czasopismach specjalistycznych i na specjalistycznych stronach internetowych.

Pracę w niepełnym wymiarze godzin, możesz znaleźć na stronach, jak: academics4business.ch, students.ch, czy sbf.admin.ch/eracareers/jobs.html.

Łatwiej jest znaleźć zatrudnienie w dużych ośrodkach miejskich, takich jak Genewa i Zurych. Każda uczelnia posiada tam biuro pośrednictwa pracy, które dostarcza informacji na temat zatrudnienia studentów. Ponieważ nie istnieje centralne narzędzie do poszukiwania pracy obejmujące wszystkie szwajcarskie uniwersytety, konieczne jest sprawdzenie baz danych poszczególnych uczelni. Bezpośredni dostęp do bazy danych ofert pracy każdego uniwersytetu znajduje się w sekcji dotyczącej badań.

 

Co zrobić z zarobionymi frankami? Po powrocie, wymień je na walutę!

Nie dziwi fakt, że Szwajcaria przyciąga tak wielu młodych ludzi. Dla wielu studentów, kraj ten jest szansą na podjęcie studiów na najlepszych europejskich uniwersytetach i/lub na podjęcie pracy z wynagrodzeniem tygodniowym kilkukrotnie większym, niż miesięczne wynagrodzenie w Polsce, na jakie mogą liczyć.

Nie tylko studia w Szwajcarii pozwalają na pracę w tym kraju. Możesz podjąć tam pracę wakacyjną, jedną z sezonowych, a po powrocie do kraju sprawdzić najlepszy kurs franka i dokonać wymiany waluty.

 

Internetowykantor.pl - tu wymienisz swoje franki

Jedną z najlepszych opcji wymiany waluty, jest porównanie kursu walut w kantorze internetowym. W InternetowyKantor.pl wymiana waluty jest szybka, tania i bezpieczna. Masz również możliwość zrobienia przelewu zagranicznego za symboliczną opłatą 10 lub 20 zł – bez względu na kwotę waluty.

Wymiana walut online to łatwy proces, dzięki któremu zaoszczędzisz pieniądze, które wydałbyś na prowizje w bankach czy kantorach stacjonarnych.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%